Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Į paukščius žiūrintys kelių specialistai

Po to, kai Paupio gatve pravažiavo greideris, žmones ištiko neviltis.

Iki šiol Biržai žinojo, kas yra paukščių daktarai. Ne, jie ne iš valstybinės veterinarijos ir maisto tarnybos, o iš žmonių sveikatos priežiūros sistemos.

Dabar teko išgirsti, kad kalbėtis su paukščiais moka ne tik medikai, bet labai žemiškos profesijos atstovai - kelių bei gatvių taisytojai. Paukščius išgirsti sunku - greideriu į padanges juk nepakilsi. Tad kelininkais ir statybininkais vadinamiems specialistams belieka stebeilytis į dangų, neregint, kas dedasi po kojomis.

Apie dangaus paukščius „ganančius" gatvės tvarkytojus ketvirtadienio rytą vienas per kitą pasakojo Paupio gatvelės gyventojai. Gražias ir tvarkingas jų sodybas juosiančios tvoros aptaškytos purvu. O prie tvorų telkšo vanduo. Gatve, pasak gyventojų, ką tik pravažiavęs greideris dar labiau sudarkė gatvę, o duobių su vandeniu atsirado dar daugiau.

Žmonės dar labiau pyko, kai tą patį rytą „Šiaurės rytuose" perskaitė publikaciją" Gyvenimą gadinančios duobės". Joje parašyta Biržų rajono savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros vyriausiojo specialisto nuomonė, kad gatvių duobėse telkšantį vandenį būtų galima nutekinti iškasus griovelius. Tačiau, pasak specialisto, niekas iš gyventojų nenorintis, kad vanduo bėgtų į jų sklypus. O sukėlus gatvės aukštį vanduo esą plūstų į gyventojų rūsius ir žmonės vėl pyktų.

„Nesąmones kalba - juk dabar jau amžinatilsį Vytautas seniai įrengęs pralaidą, kuria purvinas vanduo plūsta į jo šeimos sklypą. O dabar tai ir prie mano sodybos naujos duobės atsirado", - kalbėjo vyriškis. Jam pritarė dar vienas kaimynas ir iš kitų sodybų kiemų atėjusios moterys. Visi žmonės vieningai laikėsi nuomonės - būtina atvežti žvyro ir sukėlus gatvę padaryti nuolydį. Apie tai esą sakęs ir greiderio vairuotojas, matęs, kad iš jo darbo menka nauda.

Pasak Paupio gatvės žmonių, apie gatvės žvyravimą jiems kalbama jau gal trečius metus.

„Atvažiuoja specialistai. Žiūri į dangų, pasikalba su paukščiais ir vienas su kitu, o duobės gatvėje nedingsta", - vaizdžiai apie gatvės bėdą kalbėjo žmonės. Moteris bėdojo negalinti net tvoros nudažyti, o nuo pašto dėžutės purvą tenka gramdyti, kai po lietaus balų turinys tyška ant tvorų, netgi ant namų langų.

„Tai negi mes patys visą likusį gyvenimą turime kasti griovelius, kad vanduo tekėtų į paupį? Aš ir kasu, tačiau, kas iš to, jei nėra nuolydžio ir vanduo stovi kaip stovėjęs? Nejaugi savivaldybėje nėra specialistų, kurie pagaliau priimtų protingą spendimą?" - kone su ašaromis kalbėjo moteris. Kiti kaimynai vieningai tikino, kad niekada nėra susidūrę su problema dėl apsemtų rūsių, o santykiai tarp visų gatvelės gyventojų esantys draugiški.

Kalbantis su žmonėmis buvo aišku, kad problemai išspręsti tereikia protingo sprendimo ir jo vykdymo kontrolės. Ir tai yra ne paukščių karalystės, o arčiausiai žmonių esančios savivaldybės darbas.

 

Alfreda Gudienė

Rekomenduojami video