Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Į pagalbą atskubėjo pačiu laiku

Trečiadienio rytą vos didžiule nelaime netapo krosnies kūrenimas mediniame name P. Cvirkos gatvėje.

Namas priklauso keliems šeimininkams. Jame gyvenanti moteris krosnies pelenus anksti ryte supylė į plastikinį kibirą ir jį pastatė kambaryje prie medinės sienos.

Dar neprašvitus garbaus amžiaus moteris užuodė dūmų kvapą, o atėjusi prie krosnies pamatė, kad dūmai veržiasi iš tos vietos, kur stovi kibiras su pelenais. Moteris tuojau išpuolė pas kitame namo gale gyvenančius kaimynus – belsdama į langą juos pažadino, o šie iškvietė ugniagesius.

Atskubėję gelbėtojai užgesino smilkstančią medieną. Kad nekiltų gaisras, teko net išardyti gabalą sienos ir medinių grindų.

Laimei, viskas baigėsi be didesnių nuostolių.

Šeimininkė sako nežinojusi, kad krosnies pelenų jokiu būdu negalima pilti į plastikinį kibirą ir juo labiau – jo laikyti namuose.

Šiuo atveju dar visa laimė, kad ji buvo namuose.

Ugniagesiai pataria, kai kūrenasi krosnis ar židinys, neišeiti iš namų.

Pastatuose, kuriuose yra įrengtos krosnys, prieš intensyvų kūrenimą būtina jas techniškai sutvarkyti bei išvalyti dūmtraukius.

Gaisrai namuose, šildomuose krosnimis, kyla, kai jos yra perkaitinamos, atsiranda plyšių kaminų, židinių sienelėse, pro kuriuos gali prasiveržti ugnis, taip pat, kai prakurui naudojami degalai bei kiti greitai užsiliepsnojantys skysčiai.

Kad iš krosnies pakuros iškritusios žarijos neuždegtų grindų, būtina prie jos įrengti nedegų pagrindą. Negalima malkų ir kitų degių medžiagų džiovinti bei laikyti ant krosnių arba arti jų, palikti atvirų pakuros durelių.

Dar viena gaisrų priežastis – pastatuose išpilami iš krosnių išsemti karšti pelenai, netgi su rusenančiomis žarijomis.

Gyventojai dažnai karštus pelenus pila ir į buitinių atliekų konteinerius, taip sukeldami gaisrus.

Įspėjama – iš krosnių išvalyti pelenai gali sukelti gaisrą net po kelių parų. Ugniagesiai pataria karštus pelenus pilti tik į metalinius indus, uždengti juos nedegiais dangčiais ir jokiu būdu nestatyti patalpose, nepilti pelenų į buitinių atliekų konteinerius. Būtų dar saugiau, jeigu išsemtus pelenus perpiltumėte vandeniu.

Ir dar vienas priminimas – gyventojai privalo gyvenamosiose patalpose įsirengti autonominius dūmų detektorius, kurie įspėtų apie gaisro pavojų.

Rekomenduojami video