Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Į medžioklę – be alkoholio

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnai, atlikdami reidus, vis nustato neblaivius medžiojusius asmenis. 2023 metais gauta 13 pranešimų apie galimai nuo alkoholio apsvaigusius medžiotojus, 7 iš jų pasitvirtino. Aplinkosaugininkai primena, kokia tokio elgesio žala ir taikoma atsakomybė.

Alkoholio vartojimas medžioklėje gali turėti skaudžių pasekmių ir sutrikdyti saugią medžioklę. Atsiranda rizika pakenkti kitiems medžiotojams, sumedžioti ne tą gyvūną, o galbūt net ir sužeisti žmogų.

Aplinkosaugininkai nuolat aktyviai tikrina medžiotojų blaivumą ar apsvaigimą, kad būtų užtikrintas saugus elgesys ir išvengta nelaimingų atsitikimų medžioklės metu.

Nuo 2022 metų AAD Pranešimų priėmimo tarnyba sulaukė 20 pranešimų dėl galimai neblaivių medžiotojų. 2022 metais gauti 7 pranešimai (pasitvirtino 2), 2023 m. – 13 pranešimų (pasitvirtino 7). Apie nustatytus neblaivius asmenis medžioklėje AAD rašė anksčiau: „Aplinkosaugininkai: nustatyti 6 neblaivūs medžiotojai neteks medžiotojo bilieto.“

Neblaivaus (nuo 0,41 promilės iki 1,5 promilės) medžiotojo dalyvavimas medžioklėje užtraukia baudą nuo 200 iki 600 eurų ir teisės medžioti atėmimą nuo 11 mėnesių iki 1 metų 6 mėnesių.

Neblaivaus (nuo 1,51 promilės iki 2,5 promilės) medžiotojo dalyvavimas medžioklėje užtraukia baudą nuo 600 iki 1 550 eurų ir teisės medžioti atėmimą nuo 1 metų 8 mėnesių iki 2 metų 6 mėnesių.

Neblaivaus (nuo 2,51 promilės ir daugiau) arba apsvaigusio nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų medžiotojo dalyvavimas medžioklėje užtraukia baudą nuo 1 550 iki 2 200 eurų ir teisės medžioti atėmimą nuo 3 iki 5 metų.

Įsiteisėjus nutarimams dėl šio pažeidimo ir suėjus teisės medžioti atėmimo terminui, medžiotojams reikės perlaikyti medžioklės egzaminus ir išklausyti paskaitų kursą apie alkoholio ir narkotikų žalą sveikatai.

Rekomenduojami video