Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Į „Lifosą“ grįžta darbuotojai: įmonė rengiasi atnaujinti veiklą

Laikydamasi gamybinės veiklos atnaujinimo plano, Kėdainių fosforo trąšų bendrovė „Lifosa“ ruošiasi grįžti prie įprasto darbo režimo. Liepos 27 d. dalis darbuotojų į gamyklą grįš planiniams remonto darbams atlikti. Rugpjūčio pirmąją ketinama atnaujinti dalies gamybinių cechų veiklą. Rugpjūčio 7 d. „Lifosa“ ketina atnaujinti gamybą, o iki rugpjūčio vidurio susigrąžinti iki 80 proc. visų darbuotojų. 

 „Įmonės vadovybė sklandžiai bendradarbiauja su laikinuoju administratoriumi ir jo įgaliotu atstovu. Visi parengiamieji darbai vykdomi laikantis numatyto plano, „Lifosa“ sėkmingai apsirūpina būtiniausiomis žaliavomis.

Iš esmės esame pasirengę atnaujinti gamybinę veiklą, susigrąžinti „Lifosos“ darbuotojų komandą ir tęsti darbus gamykloje“, – teigia Regvita Ivanovienė, AB „Lifosa“ finansų direktorė ir laikinoji įmonės generalinė direktorė.

Pasak jos, įmonė liepą įsigijo 5 tūkst. tonų amoniako iš akcinės bendrovės „Achema“. Šį mėnesį sutarta iš „Achemos“ įsigyti dar 2 tūkst. tonų, rugpjūčio viduryje – papildomus 7 tūkst. tonų amoniako. 

Baigiamos derinti ir netrukus bus pasirašytos sutartys dėl fosfatinių žaliavų įsigijimo. 

Artimiausiu metu iš Klaipėdos uosto turėtų išvykti pagaminta produkcija – 29 tūkst. tonų kompleksinių mineralinių trąšų su mikroelementais bei 7 tūkst. tonų monoamonio fosfato pašarinių žaliavų.

„Bendrovės vadovybė ir laikinasis administratorius žvelgia vieninga kryptimi ir laikosi to paties tikslo: kaip įmanoma greičiau atnaujinti „Lifosos“ veiklą užtikrinant, kad būtų laikomasi visų tarptautinės bendruomenės pritaikytų sankcijų. Džiaugiuosi konstruktyviais santykiais ir sėkmingu „Lifosos“ vadovų bei laikinojo administratoriaus bendradarbiavimu. Esu tikras, kad tai, ko visi drauge siekiame – sėkmingai veiklą atnaujinusios ir tęsiančios Kėdainių gamyklos, – pačiu artimiausiu metu įvyks“, – pažymi Rimvydas Vaštakas, laikinojo administratoriaus įgaliotas atstovas.

Patyręs vadybininkas ir vadovas R. Vaštakas praėjusią savaitę tapo laikinojo administratoriaus UAB „Finance guru“ įgaliotuoju atstovu.

AB „Lifosa“ yra Lietuvoje registruota ir veikianti įmonė, viena stambiausių ir didžiausius atlyginimus mokančių darbdavių regione. Per 2021 metus bendrovė valstybės biudžetą papildė daugiau kaip 32,6 mln. eurų mokesčių. 

Europos Sąjungai kovo 9-ąją paskelbus sankcijas Rusijai, buvo įšaldytos bendrovės „Lifosa“ sąskaitos, o balandžio 10-ąją buvo sustabdyta fosforo trąšų gamyklos Kėdainiuose veikla. Laikinojo administratoriaus paskyrimas buvo būtina priemonė siekiant užtikrinti tarptautinių sankcijų įgyvendinimą Lietuvoje. Gegužės pabaigoje Finansų ministerija laikinuoju administratoriumi vieniems metams skyrė UAB „Finance Guru“.

Laikinasis administratorius privalo užtikrinti, kad iš įmonės vykdomų sandorių tiesioginės ar netiesioginės naudos negautų subjektai, kuriems taikomos sankcijos, o pačiai įmonei būtų užtikrinta ekonomiškai pagrįsta nauda.

Rekomenduojami video