Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Į laisvę paleido danielius

Ukmergės rajono Veprių medžiotojų būrelio nariai savo medžioklės plotuose praėjusią savaitę paleido dešimt vaikingų danielių elnių patelių.

Šio būrelio pirmininkas Renatas Nanartavičius pasakojo, kad pateles įsigijo iš Žemaitkiemio seniūnijoje esančio Ričardo Kvekšo ūkio.

Už gyvūnus sumokėta per 2,5 tūkst. eurų. Tam panaudota per kelis metus kaupta, būreliui skirta gyventojų 2 proc. nuo pelno mokesčio parama.

Veprių medžiotojų būrelis yra vienas didžiausių narių skaičiumi Ukmergės rajone. Jam priklauso 54 medžiotojai. Jie nutarė, kad nupirkti danielius būtų pats prasmingiausias šių lėšų panaudojimas.

Kadaise įspūdingais ragais besipuošiantys elniai danieliai gausiai veisėsi Lietuvos miškuose. Vėliau buvo išnaikinti, o dabar juos vėl bandoma įveisti. Ūkiuose, iš kurių jie perkami, danieliai paprastai gyvena didžiuliuose aptvaruose.

Pasak būrelio pirmininko, visos atgabentos ir į laisvę paleistos patelės yra vaikingos, tad tikimasi, kad, jei gyvenimas šiuose miškuose klostysis sklandžiai, netrukus bus sulaukta palikuonių. Į laisvę artimiausiu metu planuojama išleisti ir patiną.

Veprių medžiotojų būrelio medžioklės plotai apima 13 000 hektarų, tačiau raguotieji naujakuriai miškais gali nukeliauti ir į kitas vietas. R. Nanartavičius sako, kad mūsų rajone, priešingame nei Vepriai pakraštyje, danielių esama. Matoma, kad jie atkeliavo iš Molėtų ar Anykščių rajonų.

Kad gyvūnams būtų lengviau ir netektų badauti, medžiotojai ėdžiose jiems paliko pašarų.

Tikriausiai į laisvę paleistiems elniams didžiausia grėsmė – vilkai? R. Nanartavičius sako, kad grėsmę kelia ne tik jie. Nors vilkų apie Veprius yra nemažai, mano, kad visame medžioklės plote – ne mažiau dešimties. Būrelio vadovas įsitikinęs, kad ne mažiau grėsmingi elniams yra ir brakonieriai. Pavojų kelia tiek kilpininkai, tiek šaunamuosius ginklus turintys piktavaliai.

Pirkti ir paleisti gyvūnus į laisvę dabar pamažu tampa populiariu poelgiu. Tikisi, kad šiuo pavyzdžiu paseks ir kiti medžiotojai.

 

Vilma Nemunaitienė

Rekomenduojami video