Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSveikataSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Į kovą su šiukšlintojais stoja ir patys gyventojai

Su šiukšlintojais mūsų krašte kovoja Kėdainių rajono savivaldybė, aplinkosaugininkai, seniūnijos, komunalininkai. Tačiau vis tiek dar atsiranda žmonių, kurie atliekas pila ten, kur papuola ir visiškai nesaugo gamtos. Tiesa, pastaruoju metu atsiranda vis daugiau pilietiškų gyventojų, kurie stoja į kovą su šiukšlintojais, fiksuoja jų daromus pažeidimus ir informuoja atitinkamas institucijas.

Kreipėsi neapsikentusi

Į „Rinkos aikštę“ kreipėsi pasipiktinusi Kėdainių miesto Liepų alėjos gyventoja Rimutė Stanionienė. Moteris sako, kad jai niekaip nepavyksta prisibelsti į agresyvių šiukšlintojų sąžinę, todėl ji prašo žiniasklaidos pagalbos.

„Vaizdas prie Liepų alėjos 15-ojo namo esančių konteinerių – košmariškas. Vedžiojau vakare šuniuką ir pamačiau, kaip vyrai neša ir krauna statybines medžiagas šalia konteinerių. Juk šalia buitinių atliekų konteinerių tokių medžiagų mesti negalima, tam yra skirtos specialios vietos. Dar tiems vyrukams pasakiau, kad šias statybines atliekas turite išvežti, o jie atsakė, kad komunalininkai surinks ir taip. Jos buvo išnešamos iš 15-ojo namo 1-os laiptinės. Tiek sugebėjau užfiksuoti, tačiau į vyrų sąžinę prisibelsti, deja, nepavyko“, –  pasakojo daromam pažeidimui neabejinga likusi R. Stanionienė.

Privalo žinoti

Kėdainių rajono savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyrius informuoja, kad ant atliekų konteinerių arba šalia jų yra patalpinti informaciniai užrašai, kuriuose nurodyta, kur ir kokias atliekas mesti. Be to, jas palikti šalia konteinerių yra draudžiama. Visos atliekos turi būti rūšiuojamos ir išmetamos į atitinkamą konteinerį. Už atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimą piniginėmis baudomis baudžia Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus specialistai. Jie primena, kad Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse už atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimą numatyta bauda nuo 30 iki 140 eurų.

Yra kur išmesti

Kėdainių miesto daugiabučių namų gyventojų patogumui nedideliems statybos ir remonto atliekų kiekiams bei žaliosioms atliekoms išmesti pastatyti 5 m³ talpos konteineriai prie Kęstučio g. 9, P. Lukšio g. 2, Josvainių g. 41, Respublikos g. 42, Šėtos g. 91, Melioratorių g. 13 (Vilainių k.), Ruokio g. 4 (Akademijoje), Ežero g. 15 (Vainotiškio k., Dotnuvos sen.), V. Koncevičiaus g. Pelėdnagiuose.  Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje Kėdainių m. J. Basanavičiaus g. 97A gyventojai nemokamai gali priduoti senus baldus, įvairius medinius daiktus, stiklą, popierių, plastmasę, metalinius daiktus, buitinius prietaisus ir įrengimus, padangas, pavojingas buitines atliekas.

Stebi kameros

Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis primygtinai reikalauja savivaldybės administracinių padalinių atsakomybės dėl tvarkos mieste ir agresyvių šiukšlintųjų nustatymo.

Tuo tikslu Kėdainių rajono savivaldybė įsigijo dar dvi papildomas mobilias vaizdo stebėjimo kameras, kurios, vos pradėtos eksploatuoti, davė puikių rezultatų. Iš viso vaizdo stebėjimo kameromis nustatyti net 54 tvarkymo taisykles pažeidę asmenys.

Neteisėtus asmenų veiksmus mieste fiksuoja iš viso 32 vaizdo kameros.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video