Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Į klases sugrįžta Kėdainių krašto senjorai

Rudeniop tradiciškai į mokslus kimba ne vien Kėdainių krašto jaunimas, bet ir senjorai. Pastarieji mokslo metus pradės jau šią savaitę.

Pasitinka kitokie

2008-aisiais kovo 13 dieną Kėdainiuose duris atvėręs Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) Kauno filialo Kėdainių humanitarinių ir socialinių mokslų fakultetas šiemet pradeda jau dvyliktuosius mokslo metus.

Tiesa, šie mokslo metai būsiantys išskirtiniai, kadangi duris į žinių pasaulį ši švietimo įstaiga atvers pasikeitusi.

Senojo Kėdainių trečiojo amžiaus universiteto studentai ne vien prie knygų palinkę sėdi, bet drauge ir keliauja. Nuotraukoje – akimirka iš universiteto grupės išvykos į Lenkiją. Akimirka užfiksuota Žalgirio mūšio vietoje – Griunvalde./ Asmeninio archyvo nuotr.

Senojo Kėdainių trečiojo amžiaus universiteto studentai ne vien prie knygų palinkę sėdi, bet drauge ir keliauja. Nuotraukoje – akimirka iš universiteto grupės išvykos į Lenkiją. Akimirka užfiksuota Žalgirio mūšio vietoje – Griunvalde./ Asmeninio archyvo nuotr.

„Užbaigdami praėjusius mokslo metus atsiskyrėme nuo Kauno ir tapome nauja asociacija – Sanuoju Kėdainių trečiojo amžiaus universitetu. Tai mums leis dalyvauti įvairiuose konkursuose savame mieste – anksčiau to daryti negalėjome, nes nebuvome registruoti Kėdainių rajono savivaldybėje. Šiuo metu galime pasidžiaugti jau laimėję pirmąjį konkursą, kurio finansavimą skirsime rengti turtingesnėms ir įvairesnėms veikloms savo studentams“, – apie vidinius pokyčius „Rinkos aikštei“ pasakojo Senojo Kėdainių trečiojo amžiaus universiteto rektorė Gražina Jedemskienė.Paklausa byloja reikalingumą

Praėjusius, vienuoliktuosius mokslo metus Senajame Kėdainių trečiojo amžiaus universitete užbaigė gerokai per šimtą senjorų, nepaisant bėgančių metų, iki šiol besivadovaujančių auksine taisykle „Mokslo šaknys karčios, o vaisiai saldūs“.

„Skelbiame priėmimą ir laukiame tiek savo ilgamečių studentų, tiek norinčiųjų prisijungti naujai.

Esu įsitikinusi, jog savo akiratį plėsti būtina visą gyvenimą. Negalima, sulaukus 50 ar 60 metų, išėjus į vadinamąjį „užtarnautą poilsį“, savęs „nurašyti“.

Tai, kad žmogus sulaukė garbaus amžiaus, nereiškia, jog visuomenei jis nebereikalingas, ar kad to žmogaus smegenų veikla sustoja. Žmogus privalo nuolat lavėti, kasdien sužinoti naujų dalykų, o universitetai ir yra tam, kad lavėjimas būtų kryptingas.

Mes suburiame labai daug studentų, ir tai aiškiai parodo, jog žmonėms mokslo ir tobulėjimo reikia visą gyvenimą“, – įsitikinusi net tris fakultetus – humanitarinių-socialinių mokslų, fizinės gerovės ir technologijų – turinčios įstaigos rektorė G. Jedemskienė.

Trys užsienio kalbos, šokiai ir kompiuteriai

Dvyliktaisiais Senojo Kėdainių trečiojo amžiaus universiteto mokslo metais krašto senjorai bus kviečiami į vokiečių, prancūzų ir net dviejų lygių anglų kalbos užsiėmimus, mankštinsis, mokysis linijinių šokių ir lavins vokalą, gilins žinias kompiuterinio raštingumo kursuose bei įvairiose paskaitose.

Tradiciškai studentų lauks ir edukacinės išvykos, kurių pirmoji – į Žemaitiją – numatyta dar šį rudenį.

Senojo Kėdainių trečiojo amžiaus universiteto mokslo metų pradžios šventė – jau pirmadienį, rugsėjo 30 dieną, 14 valandą, Kėdainių profesinio rengimo centro (Šėtos g. 105) aktų salėje.

 

Justina ŠVEIKYTĖ

Rekomenduojami video