Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Į kėdainiečių namus įsliuogė žaltys: priims peržiemoti

Į Kėdainių mieste gyvenančios šeimos namą nekviestas įsliuogė geltonskruostis žaltys. Negana to, gyventojai ne tik neišmetė šio gyvio laukan, bet priglaudė peržiemoti. Apie gyvūnus nusimanantys kraštiečiai teigia, kad pavasarį žaltys bus paleistas į laisvę.

Žaltys – Kėdainiuose

Kėdainių mieste esančiuose Justinavos soduose gyvenanti kėdainiečių Gyčio ir Dovilės Gaubių šeima netikėto 55 centimetrų ilgio geltonskruosčio žalčio vizito nuosavame name sulaukė prieš keletą dienų.

„Tądien anksčiau grįžom iš darbų ir pajuokavom, kad gal apsitvarkom, o tai posakis yra, kad čia tik gyvačių betrūksta. Taip pajuokavę nutarėm pailsėti, o apsitvarkyti kitą dieną.

Bet kur tau, vėlus vakaras, įlekia į miegamąjį žmona ir klykiančiu, drebančiu balsu rėkia, kad tvarkytis vėlu, mat pas mus gyvačių jau yra. Žmona kažką dar bandė sakyti, bet iš baimės nelabai rišosi žodžiai ir buvo sunku suprasti, ką ji sako“, – lemtingą vakarą prisiminė gamtininkas ir asociacijos „Gamtos parkas“ įkūrėjas G. Gaubys.

Susirangė virtuvėje

Atsikėlęs iš lovos G. Gaubys nuėjo pažiūrėti, ko žmona taip šaukia. Tai, ką jis išvydo savo namų virtuvėje, gamtos žinovą privertė nusišypsoti.

„Supratau, kad tai rimta ir, kol nepažiūrėsiu, žmonos klyksmas nesibaigs... Teko ropštis iš lovos ir imituoti namų gelbėjimo operaciją. Įėjau į virtuvę. O ten – mielas žalčiukas, susirangęs vidury virtuvės ant grindų. Šalia katė paklaikusiu žvilgsniu žiūri į ją, į mane, į ją, į mane...“ – juokdamasis ir žaltį su žmonos drauge palyginęs sakė G. Gaubys.

Stebisi atklydėliu

Gyvūnų gyvenimą pažįstantis ir išmanantis „Gamtos parko“ įkūrėjas stebisi, kad žaltys apsilankė vietoje, kur yra daug namų, gyvena daug žmonių. Tačiau jis nusprendė žalčio į lauką neišleisti, o priglausti per žiemą ir jį paleisti pavasarį.

„Kadangi namiškiai, ypač žmonelė, jo išties bijo, tai buvo priimtas kompromisas – padarytas terariumas ir ten apgyvendintas mūsų svečias. Kol dar nemiega ir reikia maitinti, jis pabus virtuvėje, o spalį bus išneštas į nenaudojamą rūsį, kur 8–12 oC šilumos ir ten jis miegos žiemos miegu ramiai. Kai prabus, pavasarį mes jį išvešim į laisvę“, – planais dalijosi gamtininkas.

Sumažėjo paukščių

G. Gaubys pastebėjo, kad Babėnų pušyne ir aplinkinėse vietovėse sumažėjo paukščių. Jis mano, kad šios vietos nelabai patinka ir žalčiams.

„Vasarą pastebėjome, jog aplink labai sumažėjo paukščių. Net rytais nesigirdi lakštingalų, per kurias anksčiau nebuvo galima užmigti. Pasirodo, ir žalčiukams kažkas nepatinka Babėnų pušyne ir Nevėžio slėnyje. Nevėžio slėnyje ūkininkai visus krūmynus išpjovė, pavertė dirbama žeme. Gal tai jiems nepatinka“, – svarstė G. Gaubys.

 

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video