Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Į gimnazijas sugrįžta paskutinio skambučio tradicijos

Netrukus mokyklose nuaidės paskutinis skambutis. Šią šventę minės penkios Ukmergės rajono gimnazijos – su mokykliniais suolais atsisveikins 227 abiturientai. Džiaugiamasi, kad, pasibaigus karantinui, vėl galima švęsti su tradicijomis ir gausiu būriu svečių.

Paskutinis skambutis mokyklose aidės skirtingomis dienomis. Anksčiausiai jis skamba Taujėnų gimnazijoje – jau šį penktadienį, gegužės 20-ąją. Paskutinį kartą mokyklinis skambutis aidi vienuolikai šios gimnazijos 67-osios laidos abiturientų.

Ši laida išskirtinė tuo, kad mokosi dvi dvynukių poros. Šventę organizuoja trečiosios gimnazijos klasės mokiniai.

Tradiciškai skambindami varpeliu į salę abiturientus palydi pirmokai. Šventėje dalyvauja mokytojai, tėvai, draugai, svečiai. Abiturientai išlydimi su tradicinėmis paskutinio skambučio dainomis. Jie perduoda mokyklos raktą savo įpėdiniams.

Gegužės 25-ąją šventę švęs Antano Smetonos ir Jono Basanavičiaus gimnazijos.

Antano Smetonos gimnaziją šiemet baigia 100 abiturientų. Tai – jau 99-oji laida. Po dvejų metų pertraukos vėl vyks tradicinė paskutinio skambučio šventė su svečiais. Renginyje viešės pradinių klasių mokiniai iš Dukstynos ir Užupio pagrindinių mokyklų, „Šilo“ ir Senamiesčio progimnazijų.

Jono Basanavičiaus gimnazija šventę planuoja salėje arba kieme. Šiemet į gyvenimo kelią ji išlydi 95 abiturientus.

Želvos ir Siesikų gimnazijos paskutiniam skambučiui pasirinko gegužės 26-ąją.

Želvoje šventė vyks aktų salėje, o vėliau abiturientai gimnazijos kieme pasodins dekoratyvinį augalą. Šiemet gimnaziją baigia dešimt abiturientų.

Siesikiečiai paskutinį skambutį planuoja pasitikti kieme, nebent to įgyvendinti neleistų oro sąlygos. Gimnazija šiemet išleidžia vienuolika abiturientų. Tai – paskutinis kartas, kai Siesikų gimnazijoje paskutinis skambutis skambės dvyliktokams. Nuo rugsėjo 1-osios mokykla iš gimnazijos taps pagrindine. 

Rekomenduojami video