Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
I. Genytė-Pikčienė: Ukrainai įstojus į ES matysime kainų problemas ne vien tik grūdų rinkoje

Šiaulių banko vyriausioji ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė teigia, kad Ukrainos įstojimas į Europos Sąjunga (ES) reikštų, jog su žemesnių žemės ūkio produktų kainų problema susidurtų ne tik grūdų rinka. Anot jos, Ukraina yra efektyvi masto ekonomika, kuri galinti tokią produkciją auginti pigiau, nei daugelio kitų ES šalių ūkininkų.

„Matyt, svarbus momentas yra tai, kad Ukraina yra kaltinama žemų kaštų problematika. Visgi, mes turime žvelgti į ateitį ir suvokti, kad tai yra savotiška mankšta prieš Ukrainos įstojimą į ES. Nes Ukrainai įstojus į ES, mes matysime problemą ne tik tame. Nes tai yra pakankamai didelio masto ekonomikos, kuri turi geresnius kaštų konkurencinius pranašumus, įsileidimas. Tad turėsime gerokai platesnį spektrą tokios problematikos“, – pirmadienį „Žinių radijui“ teigė I. Genytė-Pikčienė.

Taip pat ekonomistės, dabartinę Lenkijos ūkininkų problemą – kad rinkoje nusėdantys grūdai iš Ukrainos mažina kviečių kainas, būtų galima spręsti institucijoms aktyviai užtikrinant, kad jie būtų išvežami į pasaulio, o ne ES rinkas.

„Iš tikrųjų, matyt, galima spręsti kažkokia intervencine logistika. Nes tai yra laikinas dalykas, karo metu padedant Ukrainai išvežti tuos grūdus į pasaulio rinkas. Nes ukrainietiški grūdai dažniausiai nevyksta į ES rinkas. Tai tiesiog reiktų pagalvoti apie tokį kelią, galbūt net su institucijų įsikišimu“, – aiškino ji.

ELTA primena, kad Lenkijos ūkininkai penktadienį pradėjo iš dalies blokuoti kelią tarp Kalvarijos ir Lenkijos Suvalkų apskrities Budzisko kaimo. Maždaug savaitę turinčios trukti akcijos metu norima tikrinti transportuojamų ukrainietiškų grūdų kiekius.

Anksčiau Lenkijos ūkininkai blokavo kelius į Ukrainą, taip pat – pagrindinį šalies greitkelį į Vokietiją. Protestuojama dėl, lenkų žemdirbių vertinimu, nesąžiningos konkurencijos, nes ukrainiečių grūdai yra pigesni ir mažina produkcijos kainas visoje Europoje.

Baiminamasi, kad įtampa tarp Lenkijos ir Ukrainos gali būti išnaudota Rusijos provokatorių.

Rekomenduojami video