Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Į „barakų“ teritoriją lėkė „Aro“ išminuotojai

Kelias valandas šalia Biržų miesto daugiabučių policija saugojo sandėliuką, kuriame, kaip manoma, buvo sprogmenys. Tačiau teritorija nebuvo aptverta, gyventojai – neevakuoti. Situacija atrodė rimta, nes sprogmenis išgabeno Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ išminuotojai.

Sandėliuke – sprogmenys?

Pirmadienio vakare „Šiaurės rytus“ biržiečiai kvietė atvykti į Vėjo gatvę prie vadinamųjų „barakų“.

„Šalia sandėliuke yra padėti sprogmenys. Bet mes nieko daugiau nežinome. Įvykio vietą saugo policija, mūsų artyn neprileidžia“, - kalbėjo žmonės.

Įvykio vietoje pasikeisdami budėjo du policijos ekipažai. Vakare, apie 20 valandą, į Vėjo gatvę iš Vilniaus atvyko rinktinės „Aras“ išminuotojai. Jie apžiūrėjo sandėliuke buvusius sprogmenis ir juos išsivežė.

Šis įvykis nepateko į policijos suvestines spaudai. Apie tai neinformavo ir ugniagesiai. Jie nebuvo iškviesti į įvykio vietą, nors paprastai radus sprogmenis jie ten budi.

Sprogmenis paprašė palaikyti

Biržų policijos komisariatui laikinai vadovaujantis Veiklos skyriaus viršininkas Dainius Čepas sakė, kad kol kas dėl šio įvykio ikiteisminis tyrimas nepradėtas. Šiuo metu aiškinamasi, kokie sprogmenys buvo laikomi sandėliuke. Gali būti, kad bus pradėta administracinė teisena.

Pirminiais duomenimis, sandėliuke prie Vėjo gatvės „barakų“  buvo laikomos kariškos signalinės raketos.

Aiškinamasi, kokiais keliais jos pateko į biržiečių rankas.

Redakcijos žiniomis, vienam šio „barako“ gyventojui raketas atnešė ir kelias valandas palaikyti paprašė kitoje miesto vietoje gyvenantis vyras.

Iš pradžių raketas jis neva norėjo palikti bičiulio gyvenamajame kambaryje. Tačiau šis nesutiko ir jos buvo padėtos šalia „barako“ esančiame mediniame sandėliuke.

Po kurio laiko įkaušęs kariškų raketų saugotojas nutarė pasipelnyti ir jas pradėjo siūlyti kitiems „barako“ gyventojams. Gali būti, kad jam trūko pinigų alkoholiui.

Vienas vaikinas buvo sutikęs raketas pasiimti. Sakė, jas būtų iššovęs savo gimtadienio proga.

Tačiau sandoris neįvyko. Nespėjo. Mat atskubėjęs tikrasis jų savininkas bičiulio paprašė raketas grąžinti. Šis tai daryti atsisakė. Panašu, kad tuomet savininkas supyko ir apie sprogmenis informavo policiją.

Redakcijos žiniomis, abu kariškų signalinių raketų nepasidaliję vyrai gerai žinomi tiek policijai, tiek socialiniams darbuotojams. Iš abiejų šeimų dėl girtavimo paimti mažamečiai vaikai, mažyliai gyvena pas globėjus.

Gyventojų neevakavo

Vėjo gatvės „barakų“ gyventojos sakė vakare pamačiusios policijos automobilį. Buvo atrakintos sandėliuko durys ir pareigūnai, žibintuvėliais pašvietę į vidų, kažką apžiūrėjo.

Pasikeisdami ekipažai prie sandėliuko buvo tris valandas. Arčiau priėjusiems žmonėms pareigūnai liepė pasišalinti.

Tiesa, sprogmenų saugotojas tolyn vis tik nėjo. Jis ne tik gėrė alų, bet ir reikalavo pareigūnų jį įleisti į sandėliuką, esą ten ant malkų guli jo dešimt eurų.

Tik po kurio laiko pasklido žinia, kad sandėliuke gali būti sprogmenys. Tuomet žmonės pradėjo stebėtis, kodėl jie neevakuojami, neliepiama pasitraukti bent artimiausiuose butuose gyvenantiems žmonėms.

„Mes įsivaizduojame, kad ta vieta dideliu perimetru turėjo būti aptverta bent „Stop“ juosta“, - svarstė moterys.

Vėliau gyventojai išvydo atvažiuojantį tamsų autobusiuką. Iš jo išlipo juodai apsirengę vyrai, ant kurių nugarų buvo užrašyta „Aras“. Tuomet jie sako supratę, kad situacija pavojinga.

Skelbiama akcija „Skydas“

Biržų rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijai vadovaujantis Vidas Eidukas mano, kad šioje situacijoje nereikėjo skelbti ypatingos situacijos.

„Tokiais atvejais skelbiama akcija „Skydas“. Aptveriama teritorija, kviečiama priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Evakuojami žmonės“, - svarstė V. Eidukas.

Buvęs kariškis administracijos vadovas žino apie karines signalines raketas. Jo nuomone, neatsargiai raketas naudojant galima susižaloti.

Jurgita Morkūnienė

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video