Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Į apgailėtiną situaciją pateko dėl politikų ambicijų

Visos tiskūniškiams svarbiausios vietinės įstaigos – biblioteka, medicinos punktas, kultūros namai ir bendruomenė – jau senų seniausiai turėjo veikti po vienu stogu. Dar tuomet, kai rajonui vadovavo Nijolė Naujokienė, buvo numatyta Tiskūnuose įkurti šias įstaigas apjungsiantį daugiafunkcį centrą ir 2011 m. šis objektas buvo įtrauktas į rajono strateginį planą, tačiau besikeičiant valdžioms, šis projektas taip ir liko neįgyvendintas. Tad dabar biblioteka glaudžiasi didžiulės tuščios mokyklos nešildomoje klasėje, medicinos punktas ir kultūros centras – griozdiškame ir šaltame bei tamsiame, kone avarinės būklės sovietinių laikų kultūrnamyje, o bendruomenės centras – darželio patalpose. Lyg ir savaime suprantama, kad žmonės negali dirbti nešildomose patalpose, o be to, nejauku čia lankytis ir tiems, kurie naudojasi jų paslaugomis, tad tiskūniškių problemą, nors ir pavėluotai, skubiai tenka spręsti jau naujai rajono valdžiai.

Susitiko su įstaigų darbuotojais

Praėjusią savaitę tiskūniškių problemų sprendimo ėmėsi Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius ir rajono tarybos frakcijų vadovai ir nariai.

Jie, apsilankę Tiskūnuose ir apžiūrėję visas patalpas, kalbėjosi su įstaigų darbuotojais bei bendruomenės atstovais.

Rajono valdžios atstovai įsitikino, kad pastatai Tiskūnuose išnaudojami labai neefektyviai, o geriausias sprendimas būtų, kaip įmanoma greičiau, visas veikiančias įstaigas sukelti po vienu stogu.

Tačiau garantuota, kad prieš priimant bet kokį sprendimą, bus atsižvelgta į vietos bendruomenės nuomonę.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius ir būrys tarybos narių apsilankė Tiskūnų kaime, kur ištuštėję didžiuliai sovietmečiu statyti pastatai naudojami neefektyviai. / D. Kuprijanovo nuotr.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius ir būrys tarybos narių apsilankė Tiskūnų kaime, kur ištuštėję didžiuliai sovietmečiu statyti pastatai naudojami neefektyviai. / D. Kuprijanovo nuotr.

„Akivaizdu, kad bendruomenės namai, biblioteka, kultūros centras ir medicinos punktas turi būti vienose patalpose. Manau, galėtų viename pastate sutilpti visi, tačiau iš pačios bendruomenės girdime įvairias nuomones.Atsižvelgsime į jas, tačiau sieksime efektyvaus pastatų panaudojimo – žmonės turi dirbti normalioje ir šiltoje aplinkoje. Lygiai tokioje pat aplinkoje turi būti priimami ir tie, kurie naudojasi jų paslaugomis.

Ši tiskūniškių problema turėjo būti išspręsta dar prieš keletą metų.

Tuomet, kai įrenginėjome daugiafunkcius centrus Pagiriuose ir Pajieslyje, planavome, kad trečias toks daugiafunkcis centras atsiras Tiskūnuose, tačiau pasikeitus valdžiai, šio sumanymo atsisakyta, tad dabar ir vėl reikia grįžti prie užsitęsusios problemos sprendimo“, – sakė A. Kacevičius.

Sprendžiama pavėluotai

Tarybos narė Nijolė Naujokienė taip pat sakė mananti, kad problema sprendžiama pavėluotai, mat šios bėdos nebūtų, jei rajono valdžia prieš keletą metų būtų priėmusi teisingus sprendimus.

„Šiandien situacija yra tokia, jog mes turime tris pastatus ir neturime nieko – nei vieno laimingo. Bibliotekininkas nelaimingas, nes patalpos išties siaubingos, nešildomos, nėra nei geriamo vandens, nei normalaus tualeto. Kultūros namuose taip pat vaizdas yra baisus. Pasakysiu tiesiai šviesiai – tokioje aplinkoje kultūros žmoguje neišugdysi. Tai panašu į antikultūrinę aplinką.

Mes turime priimti tokį sprendimą, kad visiems būtų gerai. Ir niekam dabar nereikia rodyti ambicijų – išskirtinių sąlygų niekam nebus. Dėl šio kaimo žmonių turi veikti maža, kompaktiška patalpa, kurioje visi dirbtų apjungdami jėgas.

Galiu pasakyti, kad šiandien visą šį reikalą mes sprendžiame pavėluotai. Dar prieš keletą metų reikėjo priimti sprendimus ir įkurti Tiskūnuose kompaktišką daugiafunkcį centrą, po kurio stogu galėtų glaustis visos įstaigos“, – pažymėjo tarybos narė N. Naujokienė.

Neveikia šildymas

Normalias sąlygas užtikrinti bibliotekos darbuotojams bei skaitytojams politikų prašė ir Kėdainių rajono savivaldybės M. Daukšos viešosios bibliotekos direktorė Virginija Grigorjevienė.

„Mes norime, kad bibliotekininkė ir skaitytojai šiltai žiemotų. Taip pat norime, kad biblioteka turėtų vandenį. Bibliotekininkė čia dirba pilnu etatu. Mes turime 266 vartotojus, iš kurių 92 yra vaikai“, – kalbėjo V. Grigorjevienė.

Žmogus turi jaustis gerai

Kėdainių kultūros centro vadovė Ona Mikalauskienė antrino išdėstytoms mintims ir pritarė idėjai, kad Tiskūnuose visos įstaigos turėtų būti po vienu stogu, o čia atėję žmonės galėtų jaustis jaukiai ir maloniai.

„Mes norėtume vieno daugiafunkcio centro, kuris būtų Tiskūnų gyvenvietėje. Mes norėtume tokio centro, kuriame viskas tilptų. Norėtume šiuos laikus atitinkančių kultūros įstaigos patalpų. Mes norėtume, kad atėjęs žmogus kultūros įstaigoje jaustųsi geriau nei savo namuose. Į kultūros centrą žmonės turėtų ateiti pailsėti, pabūti šiltai, pabendrauti.

Aš, būdama senjorė, gyvendama Tiskūnuose, vakare į šią įstaigą tikrai neisiu, nes man čia tamsu ir šalta. Tuomet kultūros darbuotojas lieka vienas su savo turima minimalia baze. Neužtenka žmogui to.

Pati kultūros įstaiga turi skleisti kultūrą, pats pastatas ir visa infrastruktūra turi būti patogi žmogui“, – kalbėjo O. Mikalauskienė.

Norėtų perkelti į bendruomenės centrą

Savivaldybėje jau skubama analizuoti galimybes perkelti biblioteką, medicinos punktą ir kultūros centrą į buvusio darželio patalpas, kur veikia Tiskūnų bendruomenės centras. Tačiau atsiklausiama ir pačio bendruomenės centro nuomonės, ar toks sprendimas visiems būtų priimtinas.

Be to, prieš priimant šį sprendimą, aiškinamasi ir dėl visų galimų patalpų panaudojimo variantų, nes bendruomenės centras dalyvauja Europos Sąjungos finansuojamuose projektuose.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video