Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gyvūnų gynėjai pakraupę: gyventojų prašo nesiimti jokių savavališkų veiksmų
Kėdainių rajono Vilainių seniūnijos Vasariškių soduose – kačių krizė. Nereguliuojant kačių populiacijos čia jų priviso tiek, kad jos kelia galvos skausmą ir vietos sodininkams, ir gyvūnų gynėjams. Sodininkai susisiekė su gyvūnų gynėjais ir liepė jiems susirinkti kates, kitaip jas pagrasino imsiantys nuodyti. Tuo metu gyvūnų gynėjai ragina problemą spręsti humanišku keliu, o policijos pareigūnai primena, kad už žiaurų elgesį su gyvūnais yra baudžiama.

Trys dešimtys

Vasariškių soduose šiuo metu laksto apie tris dešimtis sulaukėjusių kačių.

Vietos gyventojai skundžiasi, kad katės lipa į vaikų vežimėlius, laižo veidus kūdikiams, eina į sodų namelius. Žmonės jau kreipėsi į gyvūnų gerovės tarnybą prašydami išspręsti problemą.

„Vasariškių soduose yra daug sulaukėjusių kačių. Jų prisidaugino ne viena dešimtis, kadangi nebuvo laiku kreiptasi į mus pagalbos dėl „Sugauk. Sterilizuok. Paleisk“ programos.

Jei būtų laiku kreiptasi, mes būtume sukontroliavę kačių dauginimąsi, o dabar tai padaryti labai sunku. Kas kaltas? Ogi patys sodininkai, kurie nesprendė problemos, kai buvo tam laikas.

Šios katės nenukrito tiesiog iš dangaus, jos yra visų mūsų… Visi mes privalome pasirūpinti gyvybe“, – sako gyvūnų gerovės tarnybos „Pifas“ globos koordinatorė Greta Linkė.

Net ir patyrusiems gyvūnų globos specialistams sunku sugauti sulaukėjusias kates./Gretos Linkės nuotr.

Grasina išnuodyti

Specialistė baiminasi, kad žmonės nepultų skriausti sulaukėjusių kačių. Ji įsitikinusi, kad problemą galima išspręsti humanišku keliu.

„Mus atakuoja Vasariškių sodininkai su grasinimais nunuodyti kates. Skambinantys reikalauja paimti į globą šiuos gyvūnus arba sugavus užmigdyti. Jei to nepadarysime – nuodys. https://dd8fd938f85c9fce202054ad0243e6ce.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-38/html/container.html

Šiuo metu yra per 30 kačių sterilizuotų, vakcinuotų vien šiemet. Dar prieš metus buvo sterilizuotos 36 katės. Patys vykstame kas kelias dienas jų maitinti. Katės visiškai sulaukėjusios“, – dėsto gyvūnų gynėja.

Vienintelis būdas

Gyvūnų gynėjai sako, kad laukinių kačių populiacijai sumažinti yra vienintelis būdas, kuris naudojamas visoje Europos Sąjungoje, tai – „Sugauk. Sterilizuok. Paleisk“ programa.

„Pirma – Vasariškėse yra daug kačių. Net ir turint geriausius norus nebūtų įmanoma jų visų paimti globai. Antra – tai sulaukėjusios katės, kurios visiškai neprisileidžia žmonių. Tokios katės be galo stresuoja, naujų namų joms rasti neįmanoma, todėl ir vykdoma programa, kuri užkerta kelią jų dauginimuisi.

Ši programa vykdoma visoje Europoje ir yra efektyviausias būdas mažinti beglobių gyvūnų skaičių. Sterilizuotą katę atskirsite iš pakirpto ausies galiuko“, – paaiškino G. Linkė.

Kankinti negalima

Tuo metu policijos pareigūnai primena, kad žiaurus elgesys su gyvūnais, jų žalojimas užtraukia baudžiamą atsakomybę.

Baudžiamajame kodekse numatyta, kad tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video