Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gyventojus papiktino ant kapų suversta mediena

Šią savaitę sulaukėme ukmergiškių reakcijų dėl medžių pjovimo Dukstynos kapinėse. Vieni piktinasi prikritusiomis šakomis, kiti – ant kapų suverstais nupjautų medžių rąstais.

Paskambinęs ukmergiškis, savaitgalį dalyvavęs artimojo metinėse, nemaloniai nustebo, pamatęs ant kapų suverstus nupjautų pušų rąstus. „Siaubas. Betvarkė. Jei tokį vaizdą pamatyčiau atėjęs aplankyti savo artimojo kapo, tikrai pasibaisėčiau“, – neslėpė pykčio vyriškis.

Ukmergiškė Vida atkreipė dėmesį į netvarką. „Padarytas šiukšlynas – vien šakos ant amžino poilsio vietos“, – piktinosi.

Anot jos, pjovėjai tinkamą medieną paėmė, o šiukšles paliko – jomis viskas nuklota. „Tokia nepagarba amžino poilsio vietai. Net nejauku žiūrėti...“ – dalijosi mintimis Vida.

Ji esą girdėjusi, kad miesto seniūnijoje už pašalpas atidirbti paskirta žmonių, tad kodėl nesutvarko?

Ukmergės miesto seniūnijos seniūno pavaduotoja Zita Pečiulienė informavo, kad medžiai pjaunami kapaviečių savininkų prašymu, todėl ant kapų laikinai sudėti medžiai jiems nėra staigmena.

Paaiškino, kad tvarkymo darbai atliekami etapais: pirmiausia medžiai nupjaunami, tada išrūšiuojami, galiausiai išvežami. Rąstai nebuvo išvežti todėl, kad dar nebaigti pjauti medžiai. Baigus pjovimo darbus, jie visi bus išgabenti vienu metu.

Iki pirmadienio Dukstynos kapinėse buvo nupjauta dešimt pušų, ir dar penkios laukė savo eilės. Darbai vyko ir šią savaitę.

Kai kuriuos medžius seniūnija išpjauna pati. Vieno medžio nupjovimo darbai gali kainuoti nuo 20 iki 120 eurų.

Tačiau seniūnija nepjauna tų medžių, kur reikalingi aukštalipiai. Tokiems darbams samdoma įmonė. Paslaugos pirkimą organizuoja savivaldybės administracija. Pavaduotojos žiniomis, šiuo metu Dukstynos kapinėse dirba įmonė. Kur ji išgabens medieną, nežinoma.

Rajono savivaldybės Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjo pavaduotoja Vilija Grabauskienė informavo, kad sutartis dėl medžių išpjovimo darbų Deltuvos, Pabaisko, Šešuolių, Vidiškių, Pivonijos, Veprių, Taujėnų, Želvos ir Ukmergės miesto seniūnijose pasirašyta pernai gruodžio 10 dieną su konkursą laimėjusia bendrove „Aplinkos darbai“. „Pjovimo darbai išpirkti tik ten, kur negalima privažiuoti su autobokšteliu, daugiausia kapinėse“, – sakė pavaduotoja.

Pasak jos, medienos sutvarkymo darbai numatyti tik Ukmergės miesto, Pabaisko ir Taujėnų seniūnijose. Kitose mediena lieka seniūnijoms, kurios pačios ją sutvarko ar panaudoja savo reikmėms. Bendra pradinė paslaugų vertė – 15 tūkst. eurų. Galutinė vertė gali skirtis priklausomai nuo atliktų darbų kiekio.

Patikino, kad nors žmonių, atsiųstų dirbti viešuosius darbus ar atidirbti už pašalpas, yra, iki šiol nebuvo galimybės sutvarkyti šakų, nes jos buvo įšalusios į sniegą. Ši savaitė – pirmoji, kai ištirpo sniegas ir galima pradėti tvarkymo darbus. Šakas seniūnija veš į žaliųjų atliekų konteinerių aikštelę, kur jos kompostuojamos.

Iki balandžio, kada pradedamos intensyviai gražinti kapavietės, planuojama viską sutvarkyti.

Rekomenduojami video