Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gyventojų idėjos virs realybe už savivaldybės biudžeto pinigus

Jau kurį laiką vyko balsavimas dėl gyventojų pateiktų iniciatyvų dalyvaujamajam biudžetui. Kraštiečiai pateikė iš viso 12 siūlymų ir idėjų, kaip būtų galima pagerinti, patobulinti viešąsias miesto ir rajono erdves. Balsavimui pasibaigus paaiškėjo du laimėtojai.

Miesto iniciatyva

Pirmoji daugiausia balsų surinkusi iniciatyva – „Atokvėpis neįgaliesiems“. Iki 20 tūkst. eurų kainuosiančiu projektu norima pagerinti neįgaliesiems skirtame kampelyje poilsio, darbinės veiklos, treniruočių sąlygas.

Šiltuoju metų laiku paraplegikai mažiausiai 3 kartus per savaitę renkasi prie neįgaliesiems skirto tvenkinio. Šiame kampelyje neįgalieji mokomi amatininkiškų veiklų, vyksta bendros mankštos, įvairūs žaidimai, žvejyba. Šis neįgaliųjų kampelis yra pamėgtas ne tik neįgaliųjų, bet ir miesto gyventojų, nes atvyksta nusifotografuoti ir pasigrožėti neįgaliųjų ir jų mokytojų sukurtais darbais.

„Esamoje teritorijoje yra įrengta aikštelė su žvyro pagrindu. Šioje aikštelėje yra daug smulkių duobučių, nelygumų, todėl sunku ir nesaugu judėti ir atvykti iki pavėsinės žmonėms su neįgaliojo vežimėliu.

Norint išspręsti šią problemą, reikėtų nors dalį teritorijos padengti kieta, lygia danga – trinkelėmis, šaligatvio plytelėmis ar kt.“, – dėmesį atkreipė idėjos autoriai.

Rajono iniciatyva

Antroji idėja, už kurią balsavo daugiausia gyventojų, bus įgyvendinta kaimiškojoje – Dotnuvos seniūnijoje.

„Dotnuvių paplūdimys“ – idėja, kuria siekiama geriau išnaudoti Akademijos tvenkinio infrastruktūros galimybes vietinio rajono gyventojų rekreaciniams poreikiams.

Akademijos ir aplinkinių kaimų ir miestelių gyventojai skundžiasi maudymviečių trūkumu.

Dabartinė maudymvietė turi tik labai siaurą, kelių metrų pločio, įėjimą į vandenį, taigi poilsiautojai su savo atžalomis neišsitenka tame siaurame ruože.

Planuojama projekto metu praplatinti įėjimą į vandenį, sutvarkyti dugną, pakrantės zoną, pritaikyti Akademijos tvenkinio paplūdimį gyventojų poreikiams, sudaryti sąlygas kokybiškai ilsėtis vasaros sezono metu. Taip pat įrengti pontoninį lieptą, papildomus suoliukus, naują persirengimo kabiną.

Įrengtas pontoninis lieptas/prieplauka sukurs saugią maudymosi zoną vaikams ar dar tik besimokinantiems plaukti. Taipogi, ši prieplauka galės būti panaudota valčių ir kitų nemotorinių vandens transporto priemonių prišvartavimui.

Didžiausias neišrinktas

Tiesa, buvo ir dar viena galimybė naudoti dalyvaujamojo biudžeto lėšas – parengti net iki 100 tūkst. eurų vertės projektą. Ir nors siūlymų buvo, nė vienas jų nesurinko pakankamo gyventojų balsų skaičiaus.

Tarp brangiausiai įvertintų projektų buvo ir Babėnų karjero atnaujinimas, poilsio erdvė Lančiūnavos bendruomenei, Dotnuvos miestelio parko atgaivinimas ir modernizavimas, „Camino Lituano“ kelias: kabančio liepto, skirto žygeiviams, piligrimams, keliautojams, įrengimas per Šušvę. Taip pat sveikatingumui skirta idėja „Sportuok išradingai ir smagiai“, „Dvaro arka“ – miesto parke siūlyta įrengti Totlebeno dvaro infrastruktūrą, „Istorija per Grafiti“ – kur ketinta miesto erdves išpiešti ryškiausių menininkų grafičio piešiniais. Analogiškų piešinių gausu didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Svarbi galimybė gyventojams

Vienas iš dalyvaujamojo biudžeto idėjos autorių vicemeras Paulius Aukštikalnis sako besidžiaugiantis tokiu gyventojų aktyvumu ir nepaprastomis jų idėjomis. Juo labiau kad kas gi daugiau, nei patys gyventojai, geriausiai žino, ko jiems reikia?

Dalyvaujamasis biudžetas yra žmonių idėjų konkursas, kur ne taryba ar kažkas kitas, o patys žmonės nuspręs, kas turi būti rajone ar mieste.

Tai gana naujas būdas, kai gyventojams Kėdainių krašte patiems yra galima nuspręsti, kokį viešą statinį, patogią zoną ar erdvę turėti šalia.

Ar dar labiau demokratiškesnį ir įtraukiantį žmones variantą galite įsivaizduoti?

Mes stengiamės išklausyti visus žmones ir atrasti aukso vidurį tarp norų ir galimybių, tačiau kai kurie projektai lieka neįgyvendinti, o ir žmonės turi labai gerų idėjų – tik ne visada drįsta jas pasiūlyti“, – sakė vicemeras.

Rekomenduojami video