Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSveikataSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gyventojai stojo piestu prieš atliekų konteinerius kieme

Dotnuvos seniūnijos Akademijos miestelio Parko gatvės 8-ojo daugiabučio namo gyventojai apstulbo – į jų kiemą atvyko darbininkai, kurie paaiškino, kad netrukus čia bus įrengtos naujos vietos buitinių atliekų konteineriams. Pasipiktinę gyventojai surinko parašus, kreipėsi į visas valdžios institucijas ir mūru stojo prieš tokias statybas.

Puolė aiškinti

Apie planuojamus statyti konteinerius sužinoję žmonės kreipėsi į Akademijos bendruomenę, kuri savo ruožtu suskubo aiškintis susidariusią situaciją. Netrukus paaiškėjo, kad čia perkelti šiukšlių konteinerius buvo numatyta Strateginiame plane jau prieš kelis metus, dabar atsirado pinigų, todėl ir vykdomi darbai. Žmonės ėmė priešintis tokiems veiksmams ir suskubo rinkti parašus, kad šioje vietoje konteinerių nebūtų.

Pasiekė valdininkus

Netrukus žmonių susirūpinimas ir surinkti parašai pasiekė atsakingus valdininkus. Žmonės gana greitai sulaukė ir atsakymo, kad Parko gatvės šiukšlių konteineriai bus perkelti į naują vietą. Akademijos bendruomenė dėkoja visiems labai gausiai ir žaibiškai pasirašiusiems akademiečiams. Taip pat žmonės dėkoja ir Dotnuvos seniūnui Vytautui Grigui, skubiai reagavusiam į prašymą parinkti naują vietą.

Kovojo ne vieni

Akademiškiai – ne pirmieji Kėdainių rajone kovoję dėl naujų konteinerių vietų. Štai dar vasaros pradžioje prieš naujų konteinerių pastatymą jų kieme sukilo Kėdainių miesto Šėtos gatvės 112-ojo daugiabučio gyventojai. Pasipiktinę vietiniai susirinko lauke ir mūru stojo prieš tokias statybas.

Kol statybininkai vykdė darbus, į kiemą rinkosi vis daugiau žmonių. Čia jų susirinko net kelios dešimtys. Visi buvo pasipiktinę sprendimu atliekų konteinerius pastatyti prie pat daugiabučio.

Pasiekė savo

Gyventojai nusprendė netylėti ir kreipėsi į visas atsakingas institucijas. Pats pirmasis į gyventojų bėdą atsiliepė Kėdainių miesto seniūnas Valentinas Tamulis, kuris po pusvalandžio jau buvo vietoje ir kalbėjosi su įniršusiais vietiniais. Su gyventojais atvyko susitikti ir rajono savivaldybės Statybos ir turto skyriaus vedėja Audronė Naujalienė, kuri pabrėžė, kad konteinerių vietos yra įrengiamos tose vietose, kaip numatyta projekte.

Vis dėlto netrukus paaiškėjo, kad gyventojų norai bus išgirsti, mat nutarta konteinerius perkelti į kitą vietą.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

www.rinkosaikste.lt

Rekomenduojami video