Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gyventojai šąla – kaltų nėra

Renovuojamo daugiabučio Gargždų Žemaitės g. 22 namo gyventojai gyvena be šilumos. „Viskas išardyta, vamzdžiai laikini sudėti, gyvename skudurais apsidėlioję ir šąlame, o yra 8 šeimos...“ – šaukdamasi pagalbos į „Bangos“ redakciją ketvirtadienį kreipėsi gargždiškė. Panašu, kad prisiimti atsakomybės už šąlančius gyventojus niekas nenori.

Rangovas niekuo dėtas

Renovacijos rangovas UAB „Rangova“. Susisiekus su darbų vadovu Tomu Jablonskiu, šis paaiškino, kad jie šioje situacijoje niekuo dėti. „Kreipkitės į užsakovą – UAB „Gargždų būstas“. Mums nebuvo pateikta užduotis iki galo, bet greičiausiai penktadienį, vėliausiai – pirmadienį ar antradienį gyventojai jau turės šilumą. Mes būtume seniai savo darbus padarę“, – užtikrino T. Jablonskis.

„Gargždų būsto“ vadovė Patricija Smailytė teigė, jog ši problema žinoma. „Rangovas tikrai nekaltas. „Klaipėdos energija“ nesuderina projekto. Kai buvo pradėta kasti trasa, paaiškėjo, kad yra neatitikimų su turimomis topo nuotraukomis. Kreiptasi į „Klaipėdos energiją“, kuri užsakė pakeitimus, topo nuotraukos atnaujinimą, pagal faktą kažkas ten keitėsi. Gavo naują, tačiau kažkur pasimetė, užstrigo „Registrų centre“ ir pateikė projektuotojams tą seną variantą. Projektuotojai suprojektavo pagal seną, rangovas irgi dirbo pagal seną. O kai pagal faktą atkasė, yra neatitikimas, neatitinka vamzdžių matmenys. Jiems teko viską atšaukti, tada naujus užsakinėti, mes bandome iš savo pusės klibinti, kad greičiau. Turėtų jau išsispręsti. Rangovas pasiruošęs dirbti, bet negali, kol neduos leidimo „Klaipėdos energija“, – aiškino P. Smailytė. Anot jos, „Klaipėdos energija“ turi gauti derinimus su projektuotojais ir su „Registrų centru“, tuomet rangovas galės tęsti darbus.

Nesupranta, ką derinti

Anot P. Smailytės, gyventojai buvo atėję į „Gargždų būstą“, jiems paaiškinta situacija: „Tenka apgailestauti, kad dar nėra šilumos, tačiau namas jau visiškai apšiltintas, užsandarintas, karštas vanduo yra, gyvatukai voniose taip pat šyla.“

Susisiekėme su AB „Klaipėdos energija“. Šilumos tiekimo tarnybos vadovas Arūnas Smaguris teigė nesuprantąs, kokio leidimo norima iš jų: „Mes neužsiimame renovacijomis, nei mes parenkame rangovą, nei mes su juo sutartį turime, nei esame kažką įsipareigoję įvykdyti. Nežinau, ką pakomentuoti. Projektas buvo suderintas, statybos leidimas gautas ir projektai suderinti yra praeitų metų vasarą. Nesuprantu, ką mes turime derinti, mes neturime jokio prašymo, ką nors derinti. Tinklai pastatyti, kiek žinau, o kad šiandien dar ten nėra šilumos punkto, nėra įrengti įrenginiai, kuriais būtų galima paduoti šilumą, tegul komentuoja „Gargždų būstas“. Jei priduoda įrenginius, mes bet kada galime paleisti šilumą.“

Panašu, kad prisiimti atsakomybės už šąlančius gyventojus niekas nenori. Nepaisant to, problema jau pajudėjo iš mirties taško. Susisiekus su gyventoja iš Žemaitės g. 22 daugiabučio, ši patikino, kad vyrai jau pluša, tad artimiausiu metu gyventojų radiatoriai pradės šilti.

 

Agnė ADOMAITĖ

Rekomenduojami video