Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gyventojai kviečiami teikti pasiūlymus dėl žalio pieno pirkimo ir pardavimo sąlygų

Seimo Kaimo reikalų komitetas pradėjo Ūkio subjektų, perkančių ir parduodančių žalią pieną, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo svarstymą ir paskelbė konsultavimosi su visuomene laikotarpį.

Gyventojai savo pasiūlymus dėl šio projekto turi galimybę pateikti iki birželio 12 d.

Nauja įstatymo redakcija siekiama sustiprinti pieno pardavėjų derybines galias ir aiškiau reglamentuoti žalio pieno kainodarą, įtvirtinti nesąžiningų ir draudžiamų veiksmų perkant ir parduodant pieną sąrašą.

Šiuo įstatymo projektu norima apriboti nesąžiningų prekybos praktikų taikymo galimybes sudarant žalio pieno pirkimo–pardavimo sutartis. Svarstomais įstatymo pakeitimais siūloma nustatyti, kad pieno kaina turi būti nustatoma sutartyje ir ji gali būti arba pastovi, arba apskaičiuojama pagal sutartyje nustatytus objektyvius rodiklius. Projekte taip pat būtų apibrėžiamas įpareigojimas pirkėjui nustatyti aiškias priedų ir priemokų mokėjimo sąlygas.

Be kitų siūlomų nesąžiningų veiksmų pieno pirkėjui būtų draudžiama keisti sutarties sąlygas apie tai nepranešus kitai sutarties šaliai per sutartyje nustatytą terminą, kuris negalėtų būti trumpesnis kaip 30 dienų (šis draudimas nebūtų taikomas, kai pieno pirkimo kaina būtų didinama), mažinti pieno pirkimo kainą dažniau kaip kas du iš eilės einančius reguliariai parduodamo pieno tiekimo laikotarpius, pieno pardavėjams mokėti priemokas ir priedus už perkamą pieną, kurių dydžiai kartu būtų didesni kaip 20 proc. pieno pirkimo kainos ir kt.

Savo pasiūlymus dėl šio projekto piliečiai ir kiti suinteresuoti asmenys gali siųsti el. paštu priim@lrs.lt arba atidarant šią nuorodą – Siųsti pasiūlymą.

Susipažinti su įstatymo projektu ir su juo susijusia informacija galima čia.

Asmuo, pateikęs pasiūlymą dėl įstatymo projekto, bus informuojamas apie gautą pasiūlymą, pranešama, kokiam pagrindiniam ir papildomam Seimo komitetui jis perduotas nagrinėti.

Pasibaigus Seimo komiteto nustatytam pasiūlymų pateikimo laikui, visi raštu gauti pasiūlymai svarstomi Seimo komiteto rengiamuose klausymuose, į kuriuos gali būti kviečiami dalyvauti ir pasiūlymus pateikę asmenys.

Planuojama, kad šis klausimas po svarstymo Kaimo reikalų komitete į Seimo posėdžių salę sugrįš birželio 27-ąją.

Visus teisės aktų projektus, dėl kurių šiuo metu laukiama piliečių pasiūlymų, galima rasti Seimo svetainėje.

Rekomenduojami video