Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gyventojai dūsta dulkėse: seniūnas gina verslą

Žurnalistus atakuoja Gaurės seniūnijos Drūtaviškių kaimo gyventojai. Žmonės skundžiasi, kad dėl Drūtaviškių gatve iš žvyro karjerų važiuojančių sunkiasvorių mašinų jie dūsta dulkėse. Namai ir kiemų augalai padengti dulkių sluoksniu. Tačiau apie šią gyventojų problemą paklaustas Gaurės seniūnas Vidmantas Skirius stoja verslininkų pusėn.

Iš karjerų mūsų žvyruota gatve kursuoja sunkiasvorės mašinos, vežančios žvyrą. Jie vykdo verslą, o mes kvėpuojame dulkėmis. Dulkių yra mūsų soduose, puoduose, lovose. Prie pat kelio esame keturios sodybos. Yra ir sergančių žmonių, kuriems tos dulkės labai pavojingos sveikatai. Aš savo 90-metę mamą išvežiau pas sesę, o kaip kiti žmonės turi tai ištverti? Tegul važiuoja kitu keliu, o ne mūsų gatve, – pyko į redakciją paskambinusi Drūtaviškių kaimo gyventoja Danutė Auškalnienė.

Anot moters, sunkiasvorės mašinos žvyrkeliu važiuoja dideliu greičiu.

Kita į redakciją paskambinusi prisistatyti nepanorusi moteris sakė, kad net anūkų dėl dulkių į kiemą negali išleisti. Moteris patikino, kad ir kaimynai pasipiktinę, tačiau nežino, kur kreiptis pagalbos.

– Kasdien žvyrą veža daug mašinų. Vežėjai tegul išasfaltuoja gatvę arba laisto kasdien, – širdo Drūtaviškių kaimo gyventoja.

Gaurės seniūnijos seniūnas Vidmantas Skirius sakė, kad žmonės į seniūniją dėl pro jų sodybas važiuojančio ir dulkes keliančio bendrovės „Jurbarko karjerai“ transporto nesikreipė.

– Į mane nesikreipė, bet situacija žinoma. Vieną kartą sakykim tiesiai šviesiai: kam keliai skirti? Važiavimui. Ar „Jurbarko karjerų“, ar „Kauno tiltų“. Visi turi teisę pravažiuoti, – sakė V.Skirius.

Paklaustas nuomonės, gal kelius, kai labai sausa, reikėtų laistyti, seniūnas atsakė klausimu:

– Ar jūs miestą prisimenate tarybiniais laikais, kiek laistydavo gatves? Ar dabar matėt nors vieną kartą? Nelaisto. Asmeniškai aš nemačiau, kad laistytų.

Anot seniūno, tegul žmonės kreipiasi į regiono kelių direkciją (valstybės įmonė „Kelių priežiūra“), nes Drūtaviškėse – jų prižiūrimas kelias. Seniūnija esą neturi galimybių laistyti. O gal kelią palaistyti galėtų įmonė, kurios mašinos juo važiuoja komerciniais tikslais? Į tokį pastebėjimą Gaurės seniūnas buvo atviras:

– Palaukit, o kas išlaiko? Tie komerciniai išlaiko visa kita. Mes nepamirškim. Ligonines, gaisrines, seniūnijas, savivaldybes kas išlaiko? Verslas. Tai jeigu verslas nevažiuos, iš kur bus biudžetas surinktas? Mano tokia nuomonė. Nevynioju į vatą. Žvyrkeliai visi dulka. Užlis ir nedulkės.

Tačiau „Jurbarko karjerų“ meistras Nerijus Gaidjurgis kalbėjo kitaip – sakė, kad dėl dulkių ir jis sulaukė gyventojų skambučio. Meistras patikino, kad šį klausimą įmonė spręs. Esą vairuotojai jau perspėti, kad važiuotų lėčiau, 20 km per valandą greičiu.

– Susirinksime ir gvildensim tą klausimą, ar aplinkkeliu, jei yra tokia galimybė, važiuoti, ar palaistyti. Nenorime pyktis su gyventojais, – sakė įmonės atstovas.

Anot N.Gaidjurgio, žvyrą iš karjerų į objektą įmonė veža jau kelis mėnesius. Kursuoja 2–3 mašinos.

 

Daiva ŽEBELIENĖ

Rekomenduojami video