Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gydymo įstaigos nebeturės teikti prioriteto nuotolinėms gydytojų konsultacijoms

Ministrų kabinetas trečiadienį atsisakė rekomendacijos prioritetą gydymo įstaigose teikti nuotolinėms gydytojų konsultacijoms.

Pasak sveikatos apsaugos viceministro Algirdo Šešelgio, atsisakant prioriteto nuotolinėms konsultacijoms, dėl fizinio vizito būtinybės toliau spręstų šeimos gydytojas ar kitas medikas.

„Pirmas vizitas, pirmas kontaktas, jei žmogus turi tam tikrų požymių dėl ligos, jei ji nesusijusi su užkrečiama liga ar koronavirusu – gydytojas jei nuspręstų, kad tai yra būtinas kontaktas prioritetiniu atveju“, – teigė jis.

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius anksčiau teigė, kad tai leis žmonėms greičiau patekti į gydymo įstaigą.

Siekiant didinti paslaugų prieinamumą Vyriausybė planuoja peržiūrėti ir kitas rekomendacijas gydymo įstaigoms.

Anot E. Jankevičiaus, svarstoma trumpinti laiką tarp gydymo įstaigose priimamų pacientų, jei jie nekarščiuoja.

Valstybinės ligonių kasos duomenimis, šių metų birželį apsilankymų pas šeimos gydytoją buvo beveik 60 proc. mažiau nei tą patį mėnesį pernai.

Birželį daugiau kaip 80 proc. stacionarinių paslaugų apimčių atnaujinusios buvo 14 šalies ligoninių. 70–80 proc. paslaugų apimčių pasiekė 19 ligoninių, 50–70 proc. – 26, o devynios ligoninės teikė mažiau nei pusę stacionarinių paslaugų.

Šiuo metu gydymo įstaigoms siekiant kompensuoti dėl koronaviruso sumažėjusio pacientų srauto patirtus nuostolius, kas mėnesį mokama viena dvyliktoji metinės sutartinės sumos.

Pagal ministro nurodymą, sveikatos priežiūros įstaigos, norinčios išlaikyti tokį finansavimą, liepą turi būti atnaujinusios ne mažiau kaip 70 proc. stacionarinių ir ne mažiau kaip 80 proc. ambulatorinių paslaugų apimčių.

Rekomenduojami video