Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gudžiūnuose duris atvėrė vaikų dienos centras

Gudžiūnuose atidarytas vaikų dienos centras, kuris burs ne tik vaikus, bet ir tėvus bei senelius.

Centro atidarymo renginį pradėjo ir sveikinamąjį žodį tarė Gudžiūnų bendruomenės pirmininkė Vilma Povilauskienė, ji pristatė ir pasveikino dienos centre dirbsiantį kolektyvą: pedagogę Akvilę Makasejevą, soc. darbuotoją Regina Žiupsnienę, buhalterę Živilę Kuprienę bei projekto vadovę Daivą Šeškauskaitę, susirinkusiems vaikams įteikė Centro ženkliukus.

Centras atidarytas buvusios mokyklos patalpų antrajame aukšte. Bendra patalpų erdvė sudaro apie 100 m², tai – dvi buvusios klasės ir virtuvėlė.

Burs šeimas

„Centre vaikai po pamokų galės atlikti namų darbus, žaisti stalo ir kitus žaidimus, kartu gaminti maistą, švęsti gimimo dienas, dalyvauti edukaciniuose projektuose, bendrauti su svečiais, kurie dalinsis savo darbine patirtimi, domins vaikus savo profesija.

Ši nauja erdvė, kuriai skirtos dvi klasės ir virtuvėlė, suteiks galimybę įgyti socialinių įgūdžių, kuriuos stengsimės ugdyti visokeriopai, tiek per kūrybiškumo lavinimą, tiek per mokymąsi disciplinos, tiek per vadovavimąsi pačių suformuotomis taisyklėmis.

Daug dėmesio bus skiriama pilietiškumo ugdymui. Susirinkę minėsime svarbias mūsų šaliai valstybines šventes.

Džiugu, jog centras burs ir šeimas, nes jame vaikai galės užsiimti ir žaisti su tėvais ir senoliais.

Idėjų turime tikrai labai daug, belieka žingsnis po žingsnio jas įgyvendinti. Norėčiau, kad šis centras taptų traukos centru ir savotišku kultūros židiniu, suburiančiu visus miestelio gyventojus bendrai veiklai“, – sakė bendruomenės pirmininkė.

Vaikų dienos centro atidarymo ceremonijoje mažiesiems gudžiūniškiams netrūko smagių veiklų. / Organizatorių nuotr.

Vaikų dienos centro atidarymo ceremonijoje mažiesiems gudžiūniškiams netrūko smagių veiklų. / Organizatorių nuotr.

Parašė ir laimėjo

Jau dešimt metų Raseiniuose sėkmingai gyvuojančio Sargelių vaikų dienos centro ir Daivos Šeškauskaitės įkvėpta V. Povilauskienė parašė ir laimėjo projektą pagal programos „Socialinių paslaugų ir integracijos plėtra“ priemonės „Įgyvendinti priemones šeimos ir vaiko gerovei“ priemonę „Skatinti ir plėsti vaikų dienos centrų savivaldybėse veiklą, teikiant nestacionarias dienos socialinės priežiūros paslaugas vaikams ir šeimoms, organizuojant Vaikų dienos centrų veiklos projektų finansavimo 2019–2021 metais atrankos konkursus“. Gudžiūnuose atidarytas vaikų dienos centras. Kieno iniciatyva buvo įgyvendinta idėja? Ar prireikė daug laiko idėjai įgyvendinti?

Neliko abejingi

Pasak V. Povilauskienės, projekto ir savivaldybės lėšos dar nėra gautos, todėl centras atidarytas įgyvendinamo projekto savanorių, bendruomenės narių, žmonių ir įmonių, nelikusių abejingų ir atskubėjusių į pagalbą, dėka.

„Iš tiesų, pradėjus vystyti mintį apie Vaikų dienos centrą Gudžiūnuose, neturėjome aiškaus plano, numatytų patalpų, biudžeto įsikūrimui bei kito reikalingo inventoriaus, tačiau mūsų siekiai drąsūs, tad bandėme, pradėjome ieškoti pagalbos ir dirbti. Dabar jau žinome, kad einame teisingu keliu.

Šiuo metu norinčių lankyti vaikų dienos centrą yra per 40 vaikų, pasirašytos sutartys su jų tėveliais. / Organizatorių nuotr.

Šiuo metu norinčių lankyti vaikų dienos centrą yra per 40 vaikų, pasirašytos sutartys su jų tėveliais. / Organizatorių nuotr.

Apie tai patvirtina ne tik moralinė, bet ir materialinė aplinkinių parama. Gavome labdarą iš Norvegijos paramos fondo „The place for hape“. „Rotary“ klubo dėka atnaujintos vienos klasės grindys, padovanota indaplovė.

Už langų uždangas virtuvėlei esame dėkingi UAB „TN Baltic“. Džiaugiamės, jog neliko abejingi ir ūkininkai: Algimantas Kriščiūnas, Vaidotas ir Aurika Žičiai, Algimantas Kižauskas, Justina Gikniūtė Kočetova.

Dėkojame Elenai ir Lendrūnai Makasejevams iš Airijos, Feliksui ir Gitanai Jarušaičiams, Gudžiūnų soc. darbuotojai Rasai Kielienei, UAB „Šlapaberžės konditerija“ vadovei Daliai Draudvilienei, UAB „Drivita“ vadovui Andriui Drižiui, Daivai Polikaitienei bei Gudžiūnų bendruomenės moterims, prisidėjusioms prie atidarymo šventės vaišių stalo paruošimo.

Tai pat ačiū tariame Gudžiūnų seniūnijos darbuotojams ir seniūnui Regimantui Valiauskui, padėjus įrengti virtuvėlės patalpas, visiems projekto savanoriams: Violetai Butkienei, Valdui Šimokaičiui, Vaidai Glembockienei, Raimondai Vaičiukynienei, Jovitai Polikaitienei, vyrams: Vytautui Žiupsniui, Arvydui Polikaičiui, Augiui Makasejevui, sudėjusiems grindis bei prisidėjusiems prie turimo inventoriaus remonto, ir visiems kitiems, kurie atrado laiko ir noro prisidėti prie centro įkūrimo.

Be šių žmonių pagalbos nebūtume galėję atidaryti taip mūsų miesteliui reikalingo centro“, – geradarius, prisidėjusius prie Vaikų dienos centro atidarymo, vardija V . Povilauskienė.

Centre – daugiau nei 40 vaikų

Centro atidarymui supirktos pagrindinės priemonės, reikalingos vaikų užimtumui ir jų priežiūrai, kosmetiškai atnaujintos buvusios mokyklos patalpos.

Šiuo metu norinčių lankyti vaikų dienos centrą yra per 40 vaikų, pasirašytos sutartys su jų tėveliais.

Vaikų užimtumas – labai svarbu

„Užimtumas vaikams – labai svarbus, o Gudžiūnų seniūnijoje vaikams jo trūksta. Vaikų miestelyje yra, tačiau jie nematomi, grįžę iš mokyklų iš mėlynų ir geltonų autobusų jie pabyra į namus.

Norime, kad vaikai bendrautų tarpusavyje, tėvelius ir seniūnijos gyventojus džiugintų savo piešiniais, darbeliais, koncertais, todėl tikime, kad naujai atsidariusi erdvė mūsų miestelyje prisidės prie bendros vaikų gerovės kūrimo ir bendruomenės stiprinimo, gero ir teisingo vaikų auklėjimo bei augimo“, – visokeriopą naudą įžvelgia bendruomenės pirmininkė.

V. Povilauskienė mano, kad kiekvienas iš mūsų turi kažko šiek tiek per daug: vienas – išminties ir patarimo, kitas – gerumo, dar kiti – materialinių išteklių, laiko ir žinių.

„Ir jei visi nors mažumėlę pasidalintume tuo, ką turime, turėtume nuostabią bendruomenę su dar nuostabesniais rezultatais.

Vaikų dienos centrų vykdoma veikla ir jų darbuotojų pasiaukojimas bei žmonių noras padėti miestelio vaikams ir jų šeimoms yra be galo svarbu siekiant stiprinti Gudžiūnų bendruomenę.

Kviečiu ir visus tėvelius dalyvauti centro veikloje, kartu spręsti iškilusias problemas. Nes laimingi vaikai – mūsų ateitis“, – mintimis dalijasi bendruomenės pirmininkė.

Rekomenduojami video