Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSveikataSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Grybavimo sezonas prasidėjo

Grybavimo fanatikai džiūgauja: nors miškuose stinga drėgmės, pirmieji grybai jau kelia galvas. Tai ne bobausiai – truputį nuodingi ankstyvo pavasario grybai, o įprasti „miško gyventojai", kuriuos su malonumu valgo dauguma lietuvių.

„Gimtasis Rokiškis“ rašo, kad pirmosios žinios apie pasirodžiusias lepšes ir voveraitės atskriejo prieš pora savaičių, bet ne iš mūsų rajono. Tačiau netruko džiaugsmu pasidalinti ir mūsiškiai grybautojai: praėjusią savaitę jie dalijosi lepšių, raudonviršių nuotraukomis feisbuke. Birželio 4 d. fotografijas „Gimtajam…“ atsiuntė onuškiečiai Danguolė ir Gintautas Urbučiai, po darbo Budrinės miške, esančiame Latvijos pasienyje, radę raudonviršių ir miniatiūrinių voveraičių. Dzūkijoje grybavimo sezonas taip pat praktiškai atidarytas.

Portalas alytusplius.lt rašo, kad kaip niekad anksti, birželio pradžioje, Dzūkijos miškuose šiemet pasirodė pirmosios voveraitės. Jas renkantys grybautojai miške dar nekrebžda, nes voveraitės dar gana mažos, bet jeigu gamtinės sąlygos bus palankios, tikėtina, kad šie grybai netruks užaugti, ir dzūkai pradės grybavimo sezoną.

Rekomenduojami video