Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gruodį aplinkosaugininkai vykdys reidus šalies miškuose

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) miškų kontrolės specialistai gruodį vykdys tikslines išvykas į šalies miškus, tikrins eglučių pardavimo punktus. Taip norima užtikrinti didesnę eglučių apsaugą nuo neteisėtų kirtimų prieš artėjančias žiemos šventes, teigiama AAD pranešime žiniasklaidai.

Norint apsaugoti mišką nuo neteisėtų kirtimų, reidų metu bus vykdoma prevencinė stebėsena, o prieš Kalėdas dėmesys bus skiriamas eglučių apsaugai.

„Šiomis tikslinėmis išvykomis norime užtikrinti, kad ir prieš artėjančias žiemos šventes nebūtų neteisėtų kirtimų šalies miškuose ir kad nebūtų nelegaliai prekiaujama eglutėmis“, – pranešime teigia Miškų kontrolės departamento direktorius Tadeuš Ablačinskij.

Pasak T. Ablačinskij, artėjant švenčių laikotarpiui, daug kas nori pasipuošti namus eglute ar eglės šakomis, todėl pasitaiko žmonių, eglutes kertančių savavališkai. 

Aplinkosaugininkas pabrėžia, kad net viena nukirsta eglutė – didelis nuostolis miškui, nes tokiam medžiui užaugti ir susiformuoti reikia ne tik tinkamų sąlygų, bet ir laiko.

„Eglė paprastai užauga per 60–70 metų. Taigi, savavališkai nukirstu medžiu pasidžiaugsime geriausiu atveju mėnesį, o eglė miške mus džiugins ne vieną dešimtmetį“, – pranešime primena T. Ablačinskij.

AAD primena, kad privataus miško savininkas savame miške gali nusikirsti eglutę, bet tokiu atveju jis turi turėti miško nuosavybę įrodančius dokumentus.

Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad savavališkas eglučių kirtimas užtraukia ir administracinę baudą. Nelegaliai pasipuošti namus bandančiam asmeniui tektų sumokėti 60–300 eurų baudą ir atlyginti gamtai padarytą žalą. Juridiniam asmeniui bauda būtų nuo 300 iki 600 eurų.

Rekomenduojami video