Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Grožio oazė Ližiuose

Ližiuose, įspūdingoje Danguolės ir Roberto Vaitkų sodyboje pajunti kūrybiškumą, išmoningumą, grožio poreikį. Vienos gražiausių Endriejavo seniūnijoje sodybos šeimininkai ne kartą buvo įvertinti ir apdovanoti.

Prieš 30 metų čia apsigyvenusiems Vaitkams rūpėjo ne tik daržas – iš karto ėmėsi gražinti aplinką. Didelėje erdvėje akį traukia gėlių, dekoratyvinių augalų, akmenų, medžio, vandens kompozicijos, mažoji architektūra. Daug darbo ir lėšų tai reikalauja. „Mes darome dėl savęs – nieko negaila, – šypsojosi D. Vaitkienė. – Dirbame kartu – vyras, sūnus, dukros. Kasmet vis kažką naujo sugalvojame“.

Šią vasarą nelengva išsaugoti žalią veją, puoselėti gėlynus, prižiūrėti dekoratyvinius augalus. Tačiau šioje sodyboje yra kur akis paganyti ir alsuojant karščiui. Šiemet apsitvėrė tvora, kad apsigintų nuo stirnų, kurios dažnai apsilanko sodyboje ir nuskabo augalus. Sodybos teritorijoje pasodino pusantro šimto eglaičių – sužaliuos gyvatvorė. „Prie namų teko išrauti tujas, kurias apgraužė šios viešnios, ir pasodinti naujas. Laistome, gal prigis, – kalbėjo Danguolė. – Atnaujinome ir kitus dekoratyvinius augalus, nes jau buvo peraugę. Galvojame įrengti vaikų žaidimų kampelį “.
D. Vaitkienė gėlių daigus perka, augina ir komponuoja, derina. Daug grožio salelių šioje sodyboje, liudijančių, kad šeimininkams svarbu ne tik daržovių užsiauginti, bet ir atgaivos širdžiai turėti.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ
Rekomenduojami video