Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Girioje rasta kaukolė užminė šiurpių mįslių

Ketvirtadienį Biržų girios glūdumoje buvo rasta žmogaus kaukolė. Ji uždavė daugybę šiurpių spėlionių. Vakar Biržų girioje dirbo policijos pareigūnai, ekspertai, kinologai.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Ištyrus radinį tikimasi nustatyti mirusio asmens tapatybę ir galimą mirties priežastį.

Apie radinį policiją informavo Valstybinės miškų urėdijos Biržų regioninio padalinio Tamošiūnų girininkijos girininkas Rimantas Šarkanas.

Girininkas pasakojo, kad Biržų girioje 119 kvadrate šiuo metu atliekami jaunuolyno ugdymo darbai. Retinami ir kertami jaunus medelius galintys nustelbti ne tokie vertingi medžiai ir krūmai.

Ketvirtadienio popietę girininkui atvykus į vietą pasižiūrėti, kaip vyksta darbai, rangovų atstovas jam pasakė radęs žmogaus kaukolę.

Vyras pasakojo, kad kaukolė buvo miško baloje, iš jos kyšojo tik dalis.

Žmogus kaukolę ištraukė iš vandens ir padėjo ant kelmelio. Iš pradžių pagalvojo, kad reikėtų ją palaidoti, negi paliksi taip žmogaus kūno dalį mėtytis. Bet vėliau nutarė sulaukti girininkijos darbuotojų.

Kaukolę apžiūrėję girininkijos darbuotojai nutarė tos vietos daugiau neliesti ir apie radinį pranešė bendruoju pagalbos telefonu. Naktį į girią policijos pareigūnų niekas nelydėjo, nes vietą rasti tamsoje gana sudėtinga.

Kaukolė rasta maždaug 250 metrų nuo miško kelio Gudiškio linijoje. Šalia šios vietos, maždaug už 490 metrų, yra 1863 metų sukilėlių laidojimo vieta.

Tačiau apžiūrėjus kaukolę manoma, kad žmogus miręs neseniai.

Įtarimus, kad čia gana neseniai mirusio žmogaus kaukolė, stiprina ir tai, kad 2006 metais šioje vietoje buvo kertama biržė. Tuomet miško darbininkai nieko įtartino nepastebėjo. Tad gali būti, kad kaukolė atsirado po 2006 – ųjų.

Policijos pareigūnai prisiminė, kad maždaug tokių metų laikotarpyje Biržų rajone buvo dingusi viena moteris. Tuomet buvo apieškomos Būginių kaimo apylinkės, paieškos vyko ir Biržų girioje, tačiau nieko nebuvo surasta.

Sužinoję apie rastą kaukolę biržiečiai pradėjo svarstyti ir kitokias teorijas. Tarkim, prisiminė „tulpinių“ gaujos siautėjimo laikotarpį, kai aukoms būdavo nukertamos galvos, ne visos jos surastos.

Akivaizdu, kad Biržų girioje slepiama daugybė paslapčių: ji yra didžiulė, joje daug vietų, kur retai įžengia žmogaus koja.

Jurgita Morkūnienė

Rekomenduojami video