Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ginčijamės, kad gimtų Tiesa? O jos kaip nėra, taip ir nėra!

Kažkas užėjo. Pasidarėme neramūs. Gal dėl nuobodžių ir ilgų karantino dienų. Todėl norisi garsiai visiems sakyti savo tiesą? Ir užsikimšti ausis, kad neišgirstume, ką kiti apie tą tavo tiesą galvoja? Tačiau nevaikščiosi visą laiką su ausų kamštukais. Nenorom išgirsti ir kitokią nuomonę. Tokią, kuri gali paklibinti įsitikinimus. Pasidaro nesmagu, kad galėjai būti neteisus. Negi prisipažinsi?

Valia rankoms

Kai nebeturi ką atsakyti, gali kilti pagunda rankoms duoti valią. Pradedi ieškoti priešų, kad būtų į ką paleisti akmenį. Taip jau padarėme. Gal dabar jau laikas rinkti akmenis?

Juk Ekleziasto knygoje rašoma, kad yra laikas mėtyti akmenis ir yra laikas juos vėl surinkti.

Dar ne laikas?

Pranešama, kad net 38 asmenys tapo įtariamaisiais dėl riaušių, vykusių rugpjūčio 10 dieną prie Seimo. Pranešta, kad praėjusį šeštadienį Kaune Laisvės alėjoje vykusiose LGBTQ+ bendruomenės „Kaunas Pride“ eitynėse dalyvavo apie 2 tūkstančiai žmonių. Eitynių dalyvius saugojo gausios policijos pajėgos. Saugok, nesaugojęs, jeigu kai kam nagai ar liežuviai niežti, nenusaugosi. Tad dėl viešosios tvarkos pažeidimo, agresyvaus elgesio, necenzūrinių žodžių eitynių metu buvo sulaikyta gal 20 žmonių.

Kauno alėjoje eitynės galėjo ir neįvykti, nes tam prieštaravo Kauno savivaldybė. Tačiau planuotų eitynių išvakarėse Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nusprendė, kad planuojamoms eitynėms Laisvės alėjoje nemato kliūčių. Ir įvyko, kas turėjo įvykti. Žygiavo, nors kai kuriems tokie žygiavimai ir nepatiko.

Vilniaus savivaldybei nepatinka, kad Šeimų sąjūdis rugsėjo 10 dieną nori surengti mitingą prie Seimo. Aiškina, kad ten mažai vietos. Tačiau iš aukštybių jau nusileido Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Išėjo į Seimo kiemelį ir susitiko su būsimo mitingo organizatoriais. Išklausė jų reikalavimų. Į kai ką atsižvelgs, bet nepasakė tiems pageidavimams taip. Mat taip sutvertas tas pasaulis: vieni nori kažką gauti, o kiti nori to kažko neduoti.

Prezidento laikysena

Praėjusios savaitės viduryje Prezidentas Gitanas Nausėda, dėl Kauno ir Vilniaus savivaldybių sprendimų nesuteikti renginiams leidimo, pareiškė savo nuomonę. Šalies vadovas pasakė, kad Konstitucijoje susirinkimo, žodžio laisvė yra įtvirtinti dalykai ir jais turi naudotis visi Lietuvos Respublikos žmonės. Viskas teisingai, tik gyvenimas negailestingas. Jame vieni į tą patį dalyką žiūri vienaip, o kiti – kitaip.

Prezidentas mano, kad valdantieji per daug viską draudžia. O valdantieji tvirtina, kad nori užtikrinti deramą renginių saugumą. Gal skirtingi požiūriai todėl, kad Prezidento priesaikoje yra žodžiai: prisiekiu sąžiningai eiti savo pareigas ir būti visiems lygiai teisingas; prisiekiu visomis išgalėmis stiprinti Lietuvos nepriklausomybę, tarnauti Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei.

O Lietuvos Seimo nario priesaikoje yra žodžiai: prisiekiu visomis išgalėmis stiprinti Lietuvos nepriklausomybę, sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei.

Regis, Seimo nariams nėra būtinybės elgtis visiems vienodai teisingai? Pradėdami eiti savo pareigas, Ministras Pirmininkas ir kiti ministrai irgi neprisiekia būti visiems lygiai teisingi. Turi būti tik sąžiningi. O su ta sąžine juk visaip būna. Štai prancūzų rašytojas Viktoras Hugo yra taip ją apibūdinęs: sąžinė yra žmoguje esantis Dievas.

Politologai tvirtina, kad valdžios žmonės daug ką daro dėl reitingų. Tad, kai kam, sąžinė gali būti ne Dievas, o – Reitingas.

Turime skirtingų norų?

Visi nori, kad viskas būtų geriau. Tik visi skirtingai nori tą gerumą pasiekti. Atrodytų, paprastas reikalas. Eikime darniai prie tikslo trumpiausiu keliu ir visi būsime ten, kur reikia. Tik ne?! Vieni, nors durys atdaros, lipa pro langą. Kiti – daužo langus ir niekur nelipa. Tik nori išvaryti tuos, kurie viduje. Neva jie viską daro ne taip, kaip reikia. Ką patys darytų, išmintingai nutyli. Teisingai, nes visada protingiausias kompanijoje atrodo tas, kuris sėdi kamputyje ir tyli. Mat nenusišneka. Tik kažkas turi kalbėti. Turime valstybėje žmonių, kurie įsitikinę, kad su karantinais, skiepais ir galimybių pasais dabartinė valdžia atliko antikonstitucinį perversmą. Neva demokratijos nebėra. Neva kasdien vis labiau įsigali diktatūra. Tačiau girdime ir balsus žmonių, kurie džiaugiasi, kad su galimybių pasu jau turi ir netrukus turės daugiau galimybių. Kas vyksta? Gali būti, kad turime tokių bėdų, nes esame per daug protingi. Visi apie viską nusimanome. Štai visi dabar gali paaiškinti, kaip viena ar kita vakcina veikia. Vieni pagal sveikatos apsaugos specialistų aiškinimus, kiti – pagal kai kuriuos elektroninės erdvės paistalus. Panašiai į žodinius atlapus kimbama dėl emigrantų, dėl ekonomikos, dėl sporto ir kitokių reikalų. Įsigalėjo tokia nuomonių įvairovė, kad nėra kur dėtis!

Kaip niekada nėra vienybės po šia Saule! Ne tik Lietuvoje – visame pasaulyje. Bala žino, kodėl? Gal dėl progreso? Ginčijamės todėl, nes kažkas yra pasakęs, kad ginčuose gimsta tiesa? Jeigu taip, tai jau seniai Jos Didenybę Tiesa turėjo gimti. Tad gal laikas ne tuščiai ginčytis, o eiti dirbti?

Rekomenduojami video