Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gimtadienį minintis „Agrokoncernas“: atsparumą iššūkiams išugdė drąsūs sprendimai

Šiandien įmonė „Agrokoncernas“ švenčia 29-ąjį gimtadienį. Būtent nuo jos prasidėjo „Agrokoncerno“ įmonių grupės istorija, kurią, kartu su komanda, sėkmingai kuria jos savininkas Ramūnas Karbauskis.

Šiuo metu „Agrokoncerno“ įmonių grupė vienija daugiau nei 40 įmonių. Neaudituotais duomenimis 2021-2022 metais bendros grupės įmonių pajamos viršijo 630 mln. eurų. Lyginant su praėjusios metais, pardavimų pajamos augo 26 proc.

Viena stipriausių grupei priklausančių įmonių „Agrokoncernas“ per beveik tris dešimtmečius išaugo nuo mažmeninės trąšų pardavėjos siauram ūkininkų ratui iki vienos iš žemės ūkio sektoriaus lyderės Baltijos šalyse. Neaudituotais duomenimis 2021-2022 finansiniais metais įmonės „Agrokoncernas“ pardavimai augo 40 proc. ir siekė 185 mln. eurų.

Pasak „Agrokoncerno“ direktoriaus Edgaro Šakio, išaugusias pardavimų pajamas lėmė dėl energetikos krizės ir pabrangusių išteklių įvykęs kainų šuolis. Gautas pajamas išaugino pakilusios produktų kainos, o jų pardavimo kiekiai išliko panašūs.

„Nors finansiniai rezultatai yra geri, šie metai komandai nebuvo lengvi. Rusijai užpuolus Ukrainą, vieni pirmųjų iš Lietuvos įmonių nutraukėme verslo ryšius su šalimis agresorėmis. Prireikė laiko persiorientuoti ir surasti naujus tiekėjus iš Vakarų šalių. Dėl kilusios energetinės krizės išaugo trąšų kainos, tačiau jų poreikis sumažėjo neženkliai“, – sako E. Šakys.

Apžvelgdamas praėjusių metų derlių „Agrokoncerno“ vadovas sako, kad jis, nepaisant liūties, kuri kai kuriose regionuose išguldė javus, pateisino lūkesčius. Pasak jo, pastarųjų metų duomenimis Lietuvoje užauginamo derliaus rodikliai siekia 6,5-7,5 milijonus tonų. Palyginimui, tiek užaugina kaimyninė Baltarusija, kuri turi net keturis kartus didesnį žemės ūkio paskirties plotą.

„Daug metų dirbdami ir glaudžiai bendradarbiaudami su šalies ūkininkais kartu mes aprūpiname žmones sveika ir kokybiška produkcija. Žinome, kaip užauginti gausų derlių, nesdaug dėmesio skiriame augalų auginimo tyrimams, ieškome įvairiųsveikų augalų auginimo technologinių sprendimų. Būtent tai mums ir padeda įveikti kylančius iššūkius. Mūsų tikslas yra tapti sėkmės pavyzdžiu ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų“, – sako E. Šakys.

Pasak jo, „Agrokoncernas“ ne tik jau beveik tris dešimtmečius sėkmingai vykdo veiklą, bet ir yra vienas didžiausių mokesčių mokėtojų Lietuvoje. Vien per 2022 metų pirmuosius tris ketvirčius įmonė sumokėjo 21,8 milijonus eurų. Įmonė „Agrokoncernas“ patenka į daugiausiai mokesčių į šalies biudžetą sumokančių įmonių dešimtuką. Apžvelgdamas pastaruosius penkerius veiklos metus E. Šakys skaičiuoja, kad įmonių grupė valstybei vidutiniškai per metus sumoka apie 30 mln. eurų mokesčių. 

„Agrokoncerno“ įmonių grupė daug dėmesio skiria ir mecenatystei. E. Šakys skaičiuoja, kad vien per šiuos metus paramos fondui „Švieskime vaikus“, VšĮ „Naisių vasaros teatras“, Mažosioms Lietuvos kultūros sostinėms, prevencijos prieš vėžį iniciatyvomis užsiimančios VšĮ „Medicina practica“ ir kitų visuomenės gerovei skirtų projektų finansavimui šiemet buvo skirta daugiau nei 1,1 mln. eurų.

Rekomenduojami video