Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Giminaičiai teismo salėje keičia vieni kitus

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl plėšimo, turto prievartavimo bei kitų padarytų nusikaltimų.

Užpuolė greitkelyje

Kaip pranešė policija, baudžiamojon atsakomybėn patraukti trys gerai uostamiesčio teisėsaugininkams žinomi, anksčiau teisti asmenys. Ignas Žaltauskas (31 m.), Karolis Paulavičius (32 m.) ir Deividas Kuliešius (25 m.) yra teisti už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis bei plėšimą, smurtinio pobūdžio nusikaltimus bei viešosios tvarkos pažeidimą. Nustatyta, kad įtariamieji susidorojo su anksčiau 15 kartų už vagystes, plėšimus bei neteisėtą disponavimą narkotikais teistu klaipėdiečiu (26 m.).

2017 metų liepos 7-osios naktį Klaipėdos rajone, greitkelyje, užpuolikai taranavo jo automobilį. Šiam sustojus vairuotojas buvo jėga išvilktas iš mašinos ir sumuštas. Plėšikai atėmė ir mobiliuosius telefonus, buto raktus bei kitus daiktus.

Auka buvo jėga nuvežta į uostamiestį, kur kaltininkai vyrą kankino ir reikalavo pinigų. Pagrobtasis buvo daužomas plaktuku ir beisbolo lazda, jam buvo peršautos kojos, petys. Šaudant iš mažo kalibro pistoleto aukai buvo padarytos 4 šautinės žaizdos. Iš nukentėjusiojo buto plėšikai pagrobė kompiuterinę techniką, alkoholinius gėrimus, sporto avalynę.

Įtariama, kad susidorojimo su klaipėdiečiu priežastimi tapo jo ir įtariamųjų bendra nusikalstama veika bei dėl jos kilęs konfliktas. Atrodo, kad vyrai nepasidalijo pinigų už narkotikus. Sulaikius įtariamuosius, pas vieną iš jų teisėsaugininkai rado šovinių ir nešaunamąjį ginklą – kastetą.

Du įtariamieji buvo suimti, vėliau jiems paskirtos kardomosios priemonės – užstatas ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Vieno iš jų atžvilgiu pradėtas ir dar vienas ikiteisminis tyrimas – dėl teisėtai laikyto šaunamojo ginklo praradimo.

Suimtas buvo ir nukentėjusysis, nes paaiškėjo, kad jo ieško Vokietijos teisėsaugos institucijos ikiteisminiame tyrime dėl didelės vertės automobilių vagysčių. Įtariamasis buvo perduotas šios šalies policijai.

Peržengė ribas

Iš trijų įtariamųjų du gerai žinomi pareigūnams, ne tiek dėl jų, kiek dėl brolių padarytų nusikaltimų. Ignas Žaltauskas buvo nutvertas Palangoje su 1000 psichotropinių tablečių. Jo brolis Julius siejamas su anksčiau uostamiestyje siautusiais Žardiniais ir teismų suolą yra trynęs ne vieną kartą.

Dar iki pilnametystės Julius buvo teistas už vagystę, chuliganizmą, plėšimą, kelis kartus baustas administracine tvarka. O sulaukęs 19-os, 2002-aisiais, jis jau buvo teisiamas už tai, kad mirtinai sužalojo sugėrovą. Klaipėdos apygardos teismas niekur nesimokančiam ir nedirbančiam J. Žaltauskui tuomet skyrė 3 su puse metų laisvės atėmimo bausmę griežtojo režimo pataisos darbų kolonijoje.

Vyriškių ir merginų kompanija kelias paras girtavo Jevgenijui P. priklausiančiame bute Laukininkų gatvėje. Pasak kaimynų, triukšmingos išgertuvės šiame bute vykdavo dažnai. Vieną gegužės vakarą kaimynai taip pat girdėjo barnius ir triukšmą, sklindančius iš šio buto. Tarp neblaivių Juliaus ir Vitalijaus kilo konfliktas, siekiant išsiaiškinti, kuris paėmė pinigus. Vitalijus pirmas puolė J. Žaltauską, tačiau šis čiupo peilį ir keturias dūriais sužalojo vyrą. Buto šeimininkas bandė išskirti susiginčijusius sugėrovus. Atvykus greitosios medicininės pagalbos medikams, bute buvo nukentėjusysis ir buto šeimininkas. Sunkiai sužalotas Vitalijus buvo nuvežtas į ligoninę, kur po kelių valandų mirė operacinėje.

Reketavo prekeivį

Tik sugrįžęs iš pataisos namų J. Žaltauskas vėl toje pačioje Laukininkų gatvėje su bičiuliu įkliuvo vogdami automobilius. Automobilyje „Volkswagen Golf“, kuriuo važiavo įtariami automobilių vagystėmis vyrai, rastas dujinis pistoletas bei vogtas valstybinis numeris.

Dar po kurio laiko J. Žaltauskas buvo teisiamas už turto prievartavimą panaudojant smurtą ir atimant laisvę, neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais, narkotikais bei svetimais asmens dokumentais.

Beje, to reketo siužetas labai panašus į tą, dėl kurio dabar įkliuvo 7 metais jaunesnis Juliaus brolis Ignas. Reketo auka tapęs klaipėdietis T. D. irgi neatsiskaitydavo su narkotikų tiekėjais.

Vieną dieną Minijos gatvėje prie namų T. D. staiga nutvėrė kaukėti užpuolikai, užlaužė jam rankas ir įgrūdo į automobilio bagažinę. Nuvežtam į užmiestį klaipėdiečiui į galvą buvo įremtas pistoletas. Jis buvo gąsdinamas, talžomas golfo lazda, kol sutiko atsisakyti savo turto. Pagrobtajam liepta iš miško mobiliuoju telefonu paskambinti sugyventinei ir pasakyti, jog prie jos buto netrukus pasirodys vyrai, kuriems reikės atiduoti kieme stovinčio automobilio „Peugeot 406“ raktelius bei dokumentus. Išsigandusi dėl pagrobto vyro gyvybės moteris pati atvėrė buto duris nusikaltėliams. Pagrobę T. D. automobilį, bet nenurimę plėšikai tos pačios dienos vakarą vėl užgriuvo svetimą butą ir pagrobė nešiojamąjį kompiuterį, kelis mobiliuosius telefonus, namų kino garso kolonėles.

Net ir apiplėštas vyras ramiai gyventi nebegalėjo – reketininkai ir toliau jam grasino, reikalavo išsipirkti pagrobtą automobilį, kurį, kaip vėliau išsiaiškinta, jau buvo kažkam pardavę. Tuomet T. D. pasiskundė pareigūnams, nurodė patyręs daugiau kaip 13 000  litų nuostolį. Pareigūnai vieną po kito sulaikė reketininkus. Tarp jų buvo ir J. Žaltauskas su savo parankiniais.

Radinys vonioje

O K. Paulavičiaus brolis Aidas prieš keletą metų pašiurpino ne tik uostamiestį, bet ir Lietuvą.

Laukininkų gatvėje įsikūrusios kirpyklos „Dita“  savininkės Juditos P. (48 m.) buvo pasigęsta 2011 metų gruodžio viduryje. Tądien jai niekaip negalėjo prisiskambinti tuo metu užsienyje dirbęs jos sužadėtinis, su kuriuo ji turėjo susituokti gruodžio 31 dieną, kirpykloje moters nesulaukė ir jos pavaldinės. Sunerimę artimieji negalėjo patekti ir į Juditos namus, nes buto durys buvo užrakintos, todėl kreipėsi į policijos pareigūnus.

Gruodžio 16-osios vakare pareigūnai duris atrakino specialiomis priemonėmis ir, apieškoję butą, vonioje aptiko nužudytos šeimininkės kūną be galvos. Iš namų buvo dingęs nešiojamasis kompiuteris, mobilieji telefonai, dokumentai, papuošalai, vestuviniai žiedai ir kiti vertingesni daiktai.

Liuciferio akis

Nuo pat žmogžudystės tyrimo pradžios, kaip viena iš pagrindinių, buvo iškelta versija, kad motiną nužudė neseniai iš Vokietijos sugrįžęs jos sūnus Aidas. Vokietijoje valkatavęs ir vagiliavęs A. Paulavičius į Klaipėdą sugrįžo 2011 metų gruodžio 15 dieną ir nieko neradęs motinos namuose užsuko pas ją į kirpyklą. Prieš tai vyriškis užsuko į senelio namus ir pasiėmė anksčiau ten paliktą krepšį su dviem teleskopinėmis lazdomis.

Vyriausiasis Juditos sūnus Aidas jau seniai motinai kėlė daugiausiai rūpesčių. Niekaip nesusiradęs darbo Lietuvoje A. Paulavičius pamėgo valkatauti, todėl, išvykęs į užsienį, bastėsi Lenkijoje,Vokietijoje, Anglijoje ir kitose šalyse.

Keisto būdo jaunuolis  ant veido buvo išsitatuiravęs kelis mistinius simbolius, tarp kurių buvo ir vadinamoji Liuciferio akis.

Nustatyta, kad su motina susitikęs kirpykloje, Aidas po darbo drauge su ja apsipirko „Maximos“ prekybos centre ir po to sugrįžo į namus.

Įkliuvo Vokietijoje

Pareigūnai įtarė, kad įtariamasis galėjo vėl išvykti į užsienį, todėl paskelbė jo tarptautinę paiešką.

Didesnį dėmesį atkreipti į valkataujančius žmones buvo paprašyta Vokietijos teisėsaugininkų, mat Aidas ten praleido nemažai laiko, gyvendamas kartu su benamiais. Pareigūnai kreipėsi į benamiais besirūpinančių įstaigų ir degalinių darbuotojus, prašydami pranešti, jei akiratyje pasirodytų vyras su tatuiruotėmis ant veido.

Netrukus Aidas buvo pastebėtas Berlyne, vietovėje, kurioje anksčiau gyveno, ir, įtikėjęs esąs Mesijas, su bendraminčiais rengdavo apeigas, kurių metu aukojamiems gyvuliams nupjaudavo galvas. Aidas buvo sulaikytas ir po juridinių formalumų parvežtas į Klaipėdą.

Tyrėjai iš karto suabejojo įtariamojo psichine būkle, todėl jam buvo paskirta psichiatrinė ekspertizė. Jaunuolis tikino, jog mamą nužudė tada, kai ši virtuvėje pradėjo jam priekaištauti dėl netinkamo gyvenimo būdo.

Moters rankose buvo peilis, kurį atėmęs sūnus itin žiauriai nužudė savo gimdytoją, o jos kūną įmetė į vonią, prieš tai šaltakraujiškai nupjovęs galvą. Tuomet galvą, kompiuterį ir kelis kitus iš buto pagrobtus daiktus žudikas susikrovė į dvi rankines ir išmetė į Kuršių marias. Rankinės buvo aptiktos, kai sulaikytasis parodė vietą, kur atsikratė įkalčiais.

Kelis pasisavintus mobiliuosius telefonus ir vestuvinius žiedus A. Paulavičius pats arba paprašęs pažįstamų benamių įkeitė lombarduose, o kitus telefonus, sprukdamas iš Lietuvos, sulaužė ir užkasė.

Ekspertų teigimu, jaunas vyras dėl psichinės ligos nesuprato savo veiksmų ir buvo pripažintas nepakaltinamu.

 

Petras IVANAUSKAS

Rekomenduojami video