Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gesintuvais gaisrą malšinęs žmogus išgelbėjo savo sodybą

Kėdainių rajone prieš porą dienų kilo nemenkas gaisras – užsidegė visai šalia gyvenamojo namo įrengta pirtis. Ir tik dėl sodybos šeimininko budrumo gaisras nepersimetė į gyvenamąjį namą – žmogus ugnį apmalšino savo jėgomis. Beje, ko gero, šio gaisro kaltininkas – kaminas.

Apie nelaimę pranešė pats sodybos šeimininkas

Nelaimė įvyko spalio 22 dieną, apie 20 val. 30 min., Pelėdnagių seniūnijos Juciūnų kaimo Senojoje gatvėje. Į Bendrąjį pagalbos centrą paskambinęs žmogus pranešė, kad atvira liepsna dega jo pirtis, šalia yra namas, kuriam taip pat kyla didžiulė grėsmė.

Į įvykio vietą pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Pramonės ir Šėtos ugniagesių komandos, greitosios medicinos pagalbos medikai.

Ugniagesius sustabdė traukinys

Ugniagesiams gelbėtojams vykstant keliu Nociūnai–Beinaičiai–Šėta, kaip tyčia, teko sustoti prie Lukšių geležinkelio stoties pervažos, mat tuo metu važiavo traukinys. Ugniagesiai nedelsdami informavo Bendrąjį pagalbos centrą, kad jų atvykimas į įvykio vietą užtruks, todėl į gaisravietę nedelsiant išsiųstas pastiprinimas – Jonavos rajono priešgaisrinės tarnybos Žeimių ugniagesių komanda.

Pravažiavus traukiniui, į gaisravietę nuskubėjo ir Kėdainių ugniagesiai. Pirmieji gelbėtojai atvyko po 21 minutės nuo gauto pranešimo.

Rūko dūmai

Atvykus ugniagesiams, iš pirties rūko dūmai, atviros liepsnos jau nebuvo. Paaiškėjo, kad ugniai kelią užkirto pats sodybos savininkas.

„Iki ugniagesių atvykimo savininkas liepsną buvo nugesinęs 2 miltelių (po 6 l) gesintuvais. Pirtis 3×6 metrų dydžio, įrengta su 3×6 metrų dydžio garažu viename mūriniame 1 aukšto pastate, stogas vienšlaitis, dengtas šiferiu“, – informavo Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė Džiuginta Vaitkevičienė.

Skaičiuoja nemenkus nuostolius

Kitą dieną gaisro nuostolius skaičiuodamas sodybos savininkas sakė, kad jie didesni nei atrodė iš pradžių, mat dalį pastato tikrai reikės griauti.

„Gerai, kad buvau su kaimynu namuose, kad pavyko išsaugoti už kelių metrų stovintį mūrinį gyvenamąjį namą.

Mes kūrenome pirtį. Vos tik išėjęs į lauką pamačiau atvirą liepsną, ji buvo didžiulė, degė visas stogas. Pats ir gesinau, prisirijau tų gesintuvo miltelių, bet svarbu, kad namas sveikas liko. O pirtį teks atnaujinti“, – dėstė sodybos šeimininkas.

Kaltas kaminas?

Gaisro metu apdegė 1,5 m² medinių stogo konstrukcijų. Nuardyta 4 m² stogo dangos ir 4 m² vidaus medinių apdailos lentelių.

Gaisro priežastis tiria ugniagesių gelbėtojų tyrėjai. Pirminiais duomenimis, ugnis galėjo įsiplieksti nuo kamino.

Rekomenduojami video