Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Geologijos tarnyba primena apie gręžinių įteisinimą

Lietuvos geologijos tarnyba (LGT) primena, kad 2025 m. balandžio 30 d. baigs galioti Lietuvos Respublikos gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinasis įstatymas. Todėl, siekiant užtikrinti sklandų ir sėkmingą šio proceso įgyvendinimą, savivaldybėms ir seniūnijoms rengiamos konsultacijos.

Lietuvos geologijos tarnybos specialistai klausimų dėl gręžinių įteisinimo kasdien gauna bendruoju konsultacijų telefonu +370 670 73333, bet pasitikslinti informaciją prireikia ir savivaldybėms bei seniūnijoms. Taigi tam, kad rūpimus klausimus vienu metu išsiaiškintų kuo daugiau jų darbuotojų, LGT nuotoliniu būdu teikia nemokamas konsultacijas ir metodinę pagalbą.

Visus gėlo požeminio vandens gręžinius privaloma registruoti Žemės gelmių registre (ŽGR) ir svarbu tai, kad pagal laikinąją gręžinių įteisinimo tvarką gręžinių savininkams nenustatomos jokios naujos pareigos ir negresia jokios sankcijos.

Informacija apie gręžinių įteisinimą, paskelbta LGT interneto svetainėje, nuolat atnaujinama ir papildoma atsižvelgiant į dažniausiai užduodamus klausimus. Taip pat, kad būtų patogiau, pagrindinė informacija pagal temas pateikiama skrajutėse – jose nurodyta, ką ir kokia tvarka reikia padaryti, kokius dokumentus ir kam pateikti. Paspaudę ant nuotraukos, galėsite parsisiųsti atnaujintą brošiūrą.

Rekomenduojami video