Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gėlių sodinimo darbus planuoja atidėti vasarai

Iki Miesto šventės, vykstančios paskutinį gegužės savaitgalį, Ukmergės erdvės dažniausiai papuošiamos vasariniais gausiai žydinčiais augalais – sodinamos pelargonijos, surfinijos, begonijos.

Tačiau  šiemet  pavasaris ypatingai vėlus – visai neseniai pasodintos našlaitės, tad iki birželio jos tikriausiai nebus raunamos, vietą atlaisvinant vasariniams augalams.

Ukmergės miesto seniūno pavaduotoja Zita Pečiulienė pasakojo, kad našlaites – 2 000 kelmelių šiemet seniūnija įsigijo iš Olisevičių ūkio. Lyginant su ankstesniais metais jos sodintos labai vėlai – balandžio 7 d. Ankstesniais metais, miesto erdves papuošdavo dar kovo mėnesį.

Dažniausiai, artėjant vasarai, našlaitės ištįsta, tampa negražios ir yra pakeičiamos visą vasarą žydinčiais augalais. Tačiau seniūno pavaduotoja mano, kad dar bent tris savaites – tai yra iki pat vasaros – jos dar tikrai bus išvaizdžios.

Sakė, kad kol kas dar sunku pasakyti, kiek rožių sėkmingai peržiemojo prie mūsų ligoninės pernai įkurtame rožyne. Matosi, kad dalis tikrai peržiemojo, bet gal ne visos. Pernai įrengtuose miesto gėlynuose yra ir daugiau augalų, kurie kol kas neaišku, ar peržiemojo.

Pavaduotoja taip pat sakė, kad nors pavasaris, palyginus, labai šaltas, žolės pjovimo darbai mieste jau pradėti.

UŽ inf.

Rekomenduojami video