Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gėlininkai kuria Lietuvos grožį

Ukmergės gėlininkų draugijos išrinkta komisija aplankė 21 draugijos nario sodybą.

Apžiūra organizuojama kasmet. Sodybų šeimininkai kiekvienais metais pasižymi unikaliu gebėjimu ką nors naujo sukurti bei derinti grožį su praktiškumu.

Darbštuolių darželiuose – neišpasakytas gėlių, dekoratyvinių augalų gausumas ir įvairovė. Gėlynus puošia hortenzijos, budlėjos, rudbekijos, įvairiaspalviai jurginai, kanos, žiovenės, begonijos, kalijos ir dar daug kitų nuostabių augalų.

Gėlės yra gražios, kaip ir žmogaus gyvenimas margas ir kupinas staigmenų, o gėlininkų didžiausia vertybė – puoselėti sodybų grožį, įvairovę. Tai žmonėms teikia džiaugsmo ir palaimos.

Iš daugelio gražiausiai tvarkomų sodybų paminėtinos Aldonos ir Vinco Juzakėnų, Janinos Verbickienės, Eugenijos Margenienės, Genutės ir Jono Kapočių, Ramunės Kelbauskienės, Lionės Strumilienės, Vilmos Šerelienės bei Valės Pranckevičienės.

Senovinių gėlių išsaugojimu pasižymi Marytės Viliūnienės bei Stasės Kiaušienės sodybos. Gėlininkė E. Margenienė savo sodo sklype iš gėlių „išaudė“ – „Nepriklausomai Lietuvai 100“.

Gražus pavyzdys, kaip galima gražiai tvarkyti bendrijos kiemą, – „Močiutė“ Bažnyčios gatvėje 6A. Idėjos savininkė – Roma Ciesiūnienė. Kieme daug įdomių akmenų bei gėlių. Kviečiame pasekti šiuo pavyzdžiu ir kitas Ukmergės namų bendrijas.

Ačiū visiems, kas kuriate Lietuvos grožį.

 

Zinaida ZARANKIENĖ Gėlininkų draugijos valdybos pirmininkė

Rekomenduojami video