Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gėlės mieste žydi vėliau

Kasmet, belaukiant vasaros, įvairios Ukmergės erdvės apsodinamos gėlėmis. Šiemet vasarinių gėlių sodinimui dar tik ruošiamasi, kol kas siūloma grožėtis pavasarinėmis gėlėmis.

Ukmergės miesto seniūnijos seniūno pavaduotoja Zita Pečiulienė sakė, kad dėl šalto pavasario šiemet vėliau skleidėsi pavasarinės gėlės, kurios žydi dabar. Manoma, kad jų žydėjimas truks iki pat gegužės pabaigos. Pavasarį buvo pasodinti narcizai, tulpės, našlaitės. Dalis šių augalų ėmė skleistis tik pastarosiomis dienomis.

Z.Pečiulienė informavo, kad vasarinių gėlių rūšys ir kiekiai jau numatyti, tačiau gėlių pirkimo sutartis dar nesudaryta. Viešo pirkimo būdu ketinama įsigyti pelargonijų, gaurų, begonijų, salvijų, stipų.

Pavasarinės gėlės nupirktos iš Olisevičių gėlininkystės ūkio. Ar to paties ūkio gėlės papuoš miesto erdves ir vasarai, nežinia. Tai priklausys nuo viešo pirkimo konkurso.

Gėlynų priežiūra mieste, kaip ir pernai, patikėta bendrovei UAB „Grožio idėja“. Ši įmonė sodina gėles, ravi jas ir laisto.

Seniūno pavaduotojos duomenimis, naujų gėlynų įkurti neplanuojama. „Gėlėmis bus apsodinti visi tie patys plotai, kaip ir pastaruosius keletą metų, kur buvo sodinami vienmečiai augalai“, – sakė Z. Pečiulienė. Tai – Vienuolyno gatvės pėsčiųjų alėja, vazos, įrengtos miesto centre, skveras prie Švč. Trejybės bažnyčios ir kiti. Taip pat – Dukstynos kapinių gėlynas.

Vasarines gėles rengiamasi sodinti, kai sušils orai. Tačiau be birželio greičiausiai nieko nebus daroma, nes net artimiausiu metu paskelbus gėlių pirkimo konkursą, gėlės bus įsigytos tik gegužės pabaigoje. Tikimasi, kad iki tol vėlyvas ir atšiaurus pavasaris leis džiaugtis pavasarinių gėlių žiedais.

UŽ inf.

Rekomenduojami video