Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gelbėtojus pasitiko su kirviu rankose

Gelbėti žmonių gyvybių atskubėję ugniagesiai gelbėtojai, pasirodo, ne visada yra laukiami. Kėdainių rajone pats gelbėtojus iškvietęs vyriškis užsipuolė juos kirviu. Laimei, įsisiautėjusį vyrą gelbėtojams pavyko nuraminti, o iš gaisro buvo išgelbėtas žmogus.

Skambutis pavakarę

Bendrajame pagalbos centre kelios minutės po 16 val. buvo gautas pranešimas, kad Kėdainių rajono Daumantų kaime dega namas. Pranešėjas aiškino, kad viduje yra jo draugas, kad name yra pilna dūmų.

Tiesa, žmogus buvo toks girtas, kad kalbėjo taip nerišliai, jog buvo sunku suprasti kokioje gatvėje dega namas. Tad gelbėtojams teko gerokai paplušėti, kol sodų bendrijoje rado nelaimės vietą.

Pasitiko su kirviu

Netrukus paaiškėjo, kad nelaimė vyko Boružių gatvėje. Ugniagesiams atskubėjus į įvykio vietą, prie uždūminto sodo namelio juos pasitiko neblaivus pilietis, kuris rankoje laikė kirvį ir neleido iškart patekti į vidų.

Gelbėtojams vyrą teko įkalbinėti ir įrodinėti, kad jie nori teikti pagalbą, kad daro gerą darbą, o ne nori pakenkti. Galų gale gelbėtojai pateko į uždūminto gyvenamojo sodo namelio vidų.

Pavyko išgelbėti

Patekę į vidų ugniagesiai prie durų rado sąmoningą, bet galimai neblaivų pilietį, kurį iškart išvedė į lauką ir perdavė greitosios medicinos pagalbos medikams.

Paaiškėjo, kad gaisro metu degė lova ir namelio grindys. Lovoje smilkusią patalynę gelbėtojai išmetė į lauką. Prie lovos buvo apdegę ir išpjauta apie 0,5 m² grindų.

Nesuprato padėties rimtumo

Kalbinti padegėlio kaimynai pasakojo, kad namelyje gyvena Aloyzas, kurį dėl jo keisto gyvenimo būdo aplinkiniai vadina tiesiog „biesu“. Namo šeimininkas tiek prisipietavo su sugėrovu, kad vienas lovoje užsidegė, o kitas niekaip normaliai gelbėtojų iškviesti negalėjo.

Galų gale juos iškvietęs, su kirviu užsipuolė. Tuo metu ugniagesiai sako, kad situacija buvo išties rimta, mat žmogus galėjo užtrokšti dūmuose.

Pažadėjo keistis

Aloyzas pažadėjo gyventi gražiai ir saugiai. Jis teigė, kad pats nerūko, bet nuo šiol neleis namuose rūkyti ir draugams. Ugniagesiai Aloyzą įspėjo pasirūpinti savo turto saugumu – įsirengti dūmų detektorių, tačiau pilietis buvo nusiteikęs gana skeptiškai.

Laimei, šįkart viskas baigėsi laimingai, tačiau kitąkart tokios vaišės gali būti ir paskutinės.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video