Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gausus sniegas – iššūkis kelininkams, komunalininkams ir seniūnijoms

Trečiadienį Kėdainiuose stipriai pasnigus, kelininkai, komunalininkai ir seniūnijos į kelius išsiuntė visą savo turimą techniką. Ir nors technikos turima pakankamai, tačiau nuolat sningant ir pustant valyti kelius buvo itin sudėtinga. Didesnių įvykių ar incidentų Kėdainių rajone išvengta.

Tiesa, vienas Surviliškio seniūnijoje esantis kelias tapo neįveikiamas priemiestiniam keleiviniam autobusui.

Ir įmonės, ir seniūnijos

Valstybinės reikšmės kelius Kėdainių mieste ir rajone, į kuriuos įeina ir pagrindinės Kėdainių miesto gatvės, valo įmonės „Kelių priežiūra“ Centro regiono Kėdainių kelių tarnyba.

Mažesnes Kėdainių miesto gatves ir gatveles valo šiauliečių komunalininkų įmonė „Ecoservice projektai“. Ši įmonė atsakinga ir už miesto šaligatvių bei aikščių valymą.

Kėdainių miesto seniūnijai priklausančių kaimų, kaimiškosioms seniūnijoms priklausančių kaimų gatves ir kelius valo pačios seniūnijos savo turima technika.

Dirbo visa technika

Kėdainių kelių tarnybos vadovas Tomas Glebavičius pažymėjo, kad pastarąsias dienas Kėdainių miesto ir rajono gatvėse darbavosi visa kelininkų turima technika.

„Visa mūsų turima technika – 13 vienetų – trečiadienį buvo gatvėse. Į darbą pasiuntėme visus turimus krovininius automobilius su valymo ir barstymo technika, autogreiderius, ratinius traktorius su valymo technika, frontalinius krautuvus, sniego rotorius. Galiu užtikrinti, kad dirbome visu pajėgumu“, – sakė T. Glebavičius.

Skundų buvo

Tiesa, vadovas neišsisukinėjo ir buvo atviras – skundų kelininkai sulaukė. Skundėsi Surviliškio seniūnijos gyventojai.

„Buvo gauta skambučių iš Lažų, kad kelias neišvažiuojamas. Žinoma, atvykome, nuvalėme.

Bet reikia suprasti, kad mes ne dievai, vienu metu visur negalime nuvalyti, juolab kad visą rytą pustė. Pustymas vyko ištisai. Mūsų technika dirbo. Juk dirbame pagal priežiūros lygius, kurių yra penki.

Kadangi nėra galimybių vienu metu nuo visų prižiūrimų kelių nuvalyti sniegą ir juos pabarstyti, atsižvelgiama į kelių intensyvumą ir priežiūros lygius. 

Didžiausias dėmesys skiriamas magistraliniams keliams, kuriuose eismo intensyvumas didžiausias. Užtikrinus optimalias vairavimo sąlygas magistraliniuose keliuose, barstomi ir valomi krašto keliai. Tik baigus darbus šiuose ruožuose, priežiūra atliekama rajoninės reikšmės keliuose“, – paaiškino Kėdainių kelių tarnybos vadovas.

Užklimpo autobusas

Kaip ir minėjo Kelių tarnybos vadovas, prasčiausi reikalai šį kartą buvo kelyje Surviliškis–Miegėnai. Šio kelio trečiadienio ankstyvą rytą nepavyko įveikti ne tik lengviesiems automobiliams, bet ir „Kėdbuso“ priemiestiniam autobusui. Autobusas užklimpo sniegynuose ties Pakruostės kaimu.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, didesnių eismo įvykių tądien Kėdainių rajone neužfiksuota. 

Nuvalė iki darbo dienos pabaigos

Kėdainių kelių tarnyba visus savo prižiūrimus kelius trečiadienį baigė valyti iki darbo dienos pabaigos, tad žmonės namo galėjo grįžti saugiai, nesvarbu mieste ar kaime jie gyvena.

„Darbo dienos pabaigai galiu teigti, kad visi 550 kilometrų mūsų prižiūrimų kelių Kėdainių rajone yra nuvalyti“, – sakė kelininkų viršininkas.

Trūkumo nejaučia

T. Glebavičius patikino, kad nei darbuotojų, nei technikos, medžiagų kelių barstymui netrūksta. Jo teigimu, kelininkai žiemos metu nepertraukiamai stebi kelių dangos būklę, meteorologines prognozes ir yra pasirengę bet kurią akimirką siųsti kelių priežiūros techniką.

„Kėdainių sandėliai yra pilni. Šiemet mes turime pasiruošę daugiau kaip 2 000 tonų druskos, taip pat apie 2 000 tonų druskos, smėlio ir druskos mišinio“, – paaiškino Kėdainių kelių tarnybos vadovas.

Susitvarkė gerai

Mažesnes Kėdainių miesto gatves ir gatveles valo šiauliečių komunalininkų įmonė „Ecoservice projektai“. Ši įmonė atsakinga ir už miesto šaligatvių bei aikščių valymą.

Kėdainių miesto seniūno Algirdo Krivičiaus teigimu, ši įmonė su jai pavestais darbais susitvarkė gerai – gatvės buvo pabarstytos ir nuvalytos, šaligatviai buvo valomi pagal numatytus planus.

„Visi plotai yra suskirstyti į tris grupes.

Pirmajai grupei priklauso J.  Basanavičiaus gatvė ir miesto centras bei senamiestis, antrajai – visos gatvės, esančios prie daugiabučių namų rajonų, trečiajai – visos kitos daugiausia miesto pakraštyje esančios gatvės“, – paaiškino A. Krivičius.

Stotelės ir perėjos

Miesto seniūnas pažymi, kad didžiausias dėmesys po snygio skiriamas autobusų stotelėms ir pėsčiųjų perėjoms. Norima užtikrinti, kad ten žmonėms nebūtų slidu.

„Vadovaujantis sutartimi, įmonė, jeigu naktį snigo, iki 7 valandos turi nuvalyti sniegą ir pabarstyti slidumą mažinančias medžiagas autobusų stotelėse bei šaligatvius ties pėsčiųjų perėjomis. 

Iki 8 valandos – miesto centrą bei senamiestį, o iki 12 valandos – visas kitas gatves“, – dėsto seniūnas.

Yra išimčių

Jei situacija itin sudėtinga, komunalininkai dirba visą dieną.

Šiemet jau buvo atvejų, kai komunalininkų technika Kėdainių miesto gatvėse ir šaligatviuose dirbo ne tik dieną, bet ir naktį.

„Esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms – jei ilgiau kaip 6 valandas arba ilgiau kaip parą su pertraukomis sninga ir pusto, krenta lijundra arba prasideda apledėjimas – nuo ryto ik vakaro visuose prižiūrimuose plotuose turi būti nuolat valomas sniegas ir barstoma“, – sako seniūnas. 

Prašo gyventojų

Miesto seniūnas taip pat primena, kad prie įmonių įėjimų ir daugiabučių namų laiptinių nuvalyti sniegą ir pabarstyti druska ar smėliu turi įmonių savininkai ir gyventojai.

„Prašome, kad ir gyventojai, ir bendrijos, ir įmonės šalia savo namų sniegą nusivalytų patys. Kuo skubiau jie tai padaro, tuo jiems patiems geriau. Žinoma, reikėtų pabarstyti ir slidumą mažinančių priemonių“, –  primena A. Krivičius.

Darbymetis ir kaimiškosioms seniūnijoms

Gausiai iškritęs sniegas yra pats darbymetis ir kaimiškosioms seniūnijoms. Mažesni keliai, žvyrkeliai ir kaimų gatvelės valomi seniūnijų resursais.

„Trečiadienį nuo ankstyvo ryto seniūnijos vyrai valo kelius.

Jeigu iki 16 valandos Krakių seniūnijoje nepasirodys kelininkų technika, tai bandysime eiti jiems į pagalbą, nes mūsų tikslas vienas – kad visi po darbo saugiai pasiektumėte namus.

Sinoptikai prognozuoja, kad žiema dar labiau parodys savo tikrąjį veidą. Kartais nutinka taip, kad neįvertinus oro sąlygų ar dėl kitų faktorių automobilis atsiduria griovyje.

Gerbiami gyventojai, linkiu visiems saugių kelionių, bet jei nutiks nelaimė, seniūnija su savo technika visada ateis į pagalbą. Esant reikalui skambinkite telefonu 8 660 25 535“, – informavo Krakių seniūnas Ernestas Barčas.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video