Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gauna priežiūros paslaugą, bet dirbti nori

Pastarosiomis dienomis dviejų Biržų rajono miestelių gyventojai kelia klausimą dėl vieno gydytojo darbo ir veiklos ambulatorijose. Nerimsta Nemunėlio Radviliškis ir Vabalninkas.

Abiejų šių miestelių pacientams daug abejonių kyla dėl gydytojo, pensininko Alio Keršulio darbo.

Gydytojai susirgo

Praėjusį penktadienį atėję į Vabalninko miestelio ambulatoriją pacientai liko nemaloniai nustebinti. Jiems buvo pranešta, kad susirgusią gydytoją Dailę Mačionienę pavadavęs gydytojas Alis Keršulis irgi susirgo. Išvakarėse jis buvo paguldytas į ligoninę.

A. Keršulis Vabalninko ambulatorijoje dirbo ne visą savaitę.

Ką tai reiškia pacientams? Kad esant bet kokiam reikalui jie turės važiuoti į Biržus, polikliniką ir kreiptis į ten esančius gydytojus bei laukti papildomose eilėse.

Kaip tik penktadienį Vabalninko gyventojai susitiko su Biržų rajono savivaldybės vadovais. Jie aštriai kėlė klausimą dėl galimybės į ambulatoriją paskirti darbingą gydytoją.

Laukia oficialaus skundo

Prieš įvykius Vabalninke su rajono vadovais susitiko Nemunėlio Radviliškio gyventojai. Dėl ambulatorijos gydytojo A. Keršulio veiklos pastabas išsakė radviliškietis Vytautas Gasiūnas.

Biržų rajono mero pavaduotoja Astra Korsakienė kalbėjo apie tai, kad Nemunėlio Radviliškio ambulatorijoje mažėja pacientų ir kad ji nelabai atitinka net medicinos punkto reikalavimų.

„Jūs patys gerai žinote, kodėl žmonių ambulatorijoje mažėja. Jie čia pradėjo sugrįžti, kai ėmė dirbti gydytoja Marija Karpalova“, - kalbėjo V. Gasiūnas.

Žmogus išsakė apie problemų keliančio gydytojo darbo specifiką. Buvo užsiminta ir apie kyšius.

„Ar buvo raštiškų gyventojų skundų dėl gydytojo darbo? Nė vienas nesiskundė. O kalbos, gandai sklinda. Įvardijamos net pinigų sumos, ko neturėtų būti“, - problemą, pasirodo, žinojo ir vicemerė Astra Korsakienė.

„Aš pats su mielu noru pradėčiau organizuoti tyrimą, net teisėsaugą pajungčiau, jei būtų bent vienas oficialus skundas. Jei atleisi žmogų, turi būti užtikrintas, kad laimėsi teisme. Nėra valdiškų pinigų, yra mūsų visų pinigai“, - kalbėjo administracijos direktorius Vidas Eidukas.

A. Korsakienė teigė žinanti, kad A. Keršulis iš darbo pats neišeina, o atleisti nesą pagrindo.

Nori dirbti

Biržų rajono savivaldybės poliklinikos direktorius Leonidas Sologubovas patvirtino, kad A. Keršulis „daugiau serga, nei dirba“.

Poliklinikos vadovas žodžiu buvo sulaukęs nemažai skundų dėl A. Keršulio darbo. Anksčiau jam buvo skirta ir nuobaudų.

Tačiau paprašius skundą parašyti raštu žmonės to daryti esą nenori.

A. Keršulis yra pensininkas. Jam darbingumo ir neįgalumo nustatymo tarnyba nustatė minimalią priežiūrą – pagalbą. Nepaisant to, gydytojas pareiškė norą toliau dirbti. Jei būtų atleistas, grasino kreiptis į teismus.

L. Sologubovas aiškinosi su teisininkais. Šie esą nurodė, kad neįgalūs žmonės turi teisę dirbti.

Esant minimaliai priežiūrai tarnyba dirbti leidžia iki pensijos. Tačiau ją gaunantiems pensininkams darbas nereglamentuojamas.

„Visa informacija yra perduota savivaldybės vadovams“, - sakė L. Sologubovas.

Jei A. Keršulis būtų išėjęs iš darbo, vietoj jo Nemunėlio Radviliškio ambulatorijoje nuolat dirbti galėtų gydytoja M. Karpalova. Ambulatorijai pagal gyventojų skaičių priklausytų 0,25 šeimos gydytojo etato.

Be gydytojų neliks

Biržų rajono savivaldybės poliklinikoje šiuo metu registruota 13 700 gyventojų. Keturiose ambulatorijose – dar 3642 gyventojai.

Vabalninko ambulatorijoje registruoti 1268 pacientai, Papilio – 1260, Pabiržės – 814, Nemunėlio Radviliškio – 339 pacientai.

Šiuo metu į Nemunėlio Radviliškio ambulatoriją trečiadieniais važinės gydytoja M. Karpalova.

Vabalninko pacientus laikinai aptarnauja Biržų poliklinikoje dirbanti gydytoja Roma Gedminienė. Jai už papildomas darbo valandas mokama papildomai.

Jei gydytojas A. Keršulis pasveiks anksčiau, jis kasdien važinės į Vabalninką, kol gydysis jo kolegė D. Mačionienė.

Gydytojo A. Keršulio „Šiaurės rytams“ pakalbinti nepavyko. Nors jo mobilusis telefonas skambėjo, niekas neatsiliepė.

Jurgita Morkūnienė

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video