Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gatvėse siautėjusius neblaivius motorolerių vairuotojus sučiupo policija

Nors oficialiai motociklininkai savo sezoną jau uždarė, tačiau Kėdainių miesto ir rajono gatvėse vis dar galima kur ne kur išvysti burzgiantį motorolerį. Deja, motorolerių vairuotojai ne visada laikosi Kelių eismo taisyklių – važiuoja techniškai netvarkingomis transporto priemonėmis, neturi reikiamų dokumentų ar net būna neblaivūs.

Vien praėjusį sekmadienį Kėdainių mieste ir rajone buvo sulaikyti du neblaivūs mopedų vairuotojai.

Girtas ir be teisių

Štai apie 15 val. 50 min. Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnams M. Daukšos gatvėje sustabdžius motorinę transporto priemonę „Peugeot Speedfight“ vairavusį vairuotoją, paaiškėjo, kad šis yra tikras kelių chuliganas.

Teisės vairuoti neturintis 37-erių metų vyras buvo visiškai girtas. Jam nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 2,76 promilės.

Iškelta baudžiamoji byla

Kelių chuliganui iškelta baudžiamoji byla. Dėl to, kad vairavo transporto priemonę būdamas neblaivus, kai nustatytas didesnis nei 1,5 promilės neblaivumas, jam pradėtas ikiteisminis tyrimas. Baudžiamasis kodeksas už tai numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki vienerių metų.

Vos už pusvalandžio

Nepraėjus nė pusvalandžiui, kitam policijos pareigūnų ekipažui įkliuvo dar vienas niekadėjas. Kėdainių rajono Lančiūnavos kaime pareigūnai pastebėjo mopedą be valstybinių numerių. Policininkai transporto priemonę sustabdė. Paaiškėjo, kad ją vairavo neblaivus 27-erių metų vyras. Jam nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 2,54 promilės. Vyriškiui, kaip ir jo kolegai, taip pat iškelta baudžiamoji byla.

Pavojinga priemonė

Saugaus eismo specialistų teigimu, mopedas yra itin pavojinga transporto priemonė. Ja važiuojančių asmenų, priešingai nei važiuojančių automobiliais, nedengia kėbulas, jie neturi nei saugos oro pagalvių, nei saugos diržų, o vienintelės apsaugos priemonės yra šalmas ir specialus kostiumas (jei tik jis dėvimas). Dalyviai gali patirti labai rimtų traumų net nedidelio susidūrimo metu.

Ar sunku išsilaikyti teises?

Kodėl dažnai žmonės sėda ant mopedo, neįgiję teisės vairuoti, pareigūnai tik spėlioja. Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymas teisę vairuoti šią transporto priemonę suteikia jau nuo 15 metų.

Tačiau mopedas – vienintelė motorinė transporto priemonė, kurią vairuoti teisė suteikiama nelaikius vairavimo praktikos egzamino. Tačiau teorijos egzaminas būtinas ir jis laikomas VĮ „Regitra“. Deja, matyt, daugumai mopedų savininkų priimtina tik ta dalis, kad vairuoti galima nelaikius vairavimo praktikos egzamino. Ji suabsoliutinama ir interpretuojama, kaip galimybė iš viso nelaikyti egzamino.

Todėl ir sėdama ant mopedo, visai nesusipažinus su Kelių eismo taisyklėmis, ignoruojant teorijos egzamino būtinumą. O to pasekmės būna liūdnos.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video