Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gatvės apšvietimas sukiršino gyventojus

Kartais didelis triukšmas iš tiesų kyla dėl nieko. Štai Kėdainių miesto Akacijų gatvės gyventojai susipyko dėl perdegusios gatvės apšvietimo lempos. Ieškodami tiesos vietos gyventojai netgi kreipėsi į rajono savivaldybę. Galų gale paaiškėjo, kad būtų užtekę paskambinti į miesto seniūniją.

Nedegė keletą mėnesių

Prie Akacijų g. 30-ojo namo esanti gatvės apšvietimo lempa mirkčiojo nuo lapkričio mėnesio – ji tiesiog sugedo. Kaimynai ilgai svarstė, kur reikia kreiptis. Visi žadėjo, jog „tikrai kažką darys“, bet laikas ėjo, o lempa taip ir nešvietė. Galų gale savo kaimynų ir valdžios neūkiškumu pasipiktinusi viena gyventoja parašė raštą Kėdainių rajono savivaldybei. Ir netrukus paaiškėjo, kad nė vienas Akacijų gatvės gyventojas niekur net nebuvo kreipęsis dėl minėtos problemos.

Išsprendė nedelsiant

Kėdainių rajono savivaldybė gyventojos skundą išdėstė miesto seniūnijai. Šios darbuyotojai nedelsdami ėmėsi darbų ir lempą pakeitė. Naujais metais lempa jau šviečia ir visi gyventojai liko patenkinti.

Pasirodo, šioje situacijoje kaltas paprasčiausias nežinojimas, kur kreiptis esant tokiai situacijai. Kėdainių miesto seniūnija informuoja, kad pastebėjus neveikiantį šviestuvą gyventojai gali paskambinti tiesiai į seniūniją. Šios specialistai tuoj pat sureaguos į gautą informaciją ir šviestuvas bus sutvarkytas.

Miesto seniūnija apie gedimus informuoja šviestuvų gedimus Kėdainiuose šalinančią įmonę, ši per tam tikrą laiką gedimus įsipareigojusi pašalinti.

Gerėja kasmet

Seniūnija pažymi, kad gatvių apšvietimas Kėdainiuose kiekvienais metais gerėja – prieš dešimtmetį Kėdainių miestas naktį buvo visai tamsus, o dabar beveik visos pagrindinės gatvės yra apšviestos visą naktį. Taip pat jau keletą metų senos, neefektyvios, daug elektros energijos naudojančios lempos yra keičiamos moderniais LED šviestuvais.

Kėdainių miesto seniūnija primena gyventojams, kad dalis gatvių šviestuvų yra reguliuojami astronominiais laikrodžiais. Tai reiškia, kad gatvių apšvietimas priderintas prie saulės laidos. Juos reguliuoja specialistas valdymo pulte. Dalis apšvietimo valdoma šiuolaikiškai – juose įdiegti mobilieji valdikliai, kurie yra valdomi telefonu.

Rekomenduojami video