Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gatvę užtvėrusį medį pašalino patys gyventojai

Sodininkai išties vieningi kaip kumštis. Prieš keletą dienų ištikus bėdai – kelią užvirtus medžiui – neprireikė nei specialiųjų tarnybų pagalbos. Sodininkai medį supjaustė ir kelią atlaisvino savo jėgomis.

Pastebėjo ankstų rytą

Kėdainių miesto seniūnijai priklausančiuose Justinavos soduose ankstų rytą buvo pastebėtas nuvirtęs medis. Medis nuvirto tiesiai ant Ilgosios gatvės važiuojamosios dalies. Čia sutriko eismas – automobiliams pravažiuoti nebuvo jokių šansų.

Įprastai važiuojamąją kelio dalį užvirtus medžiui, kviečiami ugniagesiai gelbėtojai, kurie benzininiu pjūklu medį supjausto ir patraukia nuo važiuojamosios kelio dalies, o vėliau medieną surenka miesto arba rajono seniūnija, kurios ribose medis ir nuvirto. Tačiau šį kartą situacija pasisuko kita linkme.

Gelbėtojų neprireikė

Sodininkai neskubėjo kviesti pagalbos tarnybų, jie apie susidariusią situaciją informavo vieni kitus, klausė, ką daryti.

Justinavos bendruomenė – stipri, čia ne tik organizuojamos talkos, ne tik bendromis jėgomis valomas sniegas žiemą, bet ir daromi kiti geri darbai. Į pagalbą kaimynams atskubėjo sodininkas Mindaugas Adomavičius. Jis savo benzininiu pjūklu medį supjaustė ir patraukė nuo važiuojamosios kelio dalies.

Išspręsti bėdai neprireikė nė priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos resursų.

Galima kreiptis

Vertėtų priminti, kad jei ant važiuojamosios kelio dalies pamatote kliūtį ir neišeina pačiam jos pašalinti – reiktų informuoti specialiąsias tarnybas.

Ugniagesiai medžius šalina nuo važiuojamosios kelio dalies ir nuo pėsčiųjų takų. Jie taip pat šalina po stichinių gamtos reiškinių pavojingai pakibusius, keliančius grėsmę žmonių sveikatai ar gyvybei medžius, kurie tuoj pat gali virsti.

Visais kitais atvejais dėl pavojingų medžių pašalinimo reiktų kreiptis į miesto ar kaimo seniūniją.

Rekomenduojami video