Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gargždų seniūnas tarnybiniu automobiliu tik „užbėgo“ raktų

Į „Bangos“ redakciją kreipėsi skaitytojas (pavardė redakcijai žinoma), neapsikentęs Gargžduose, Klaipėdos gatvės 25 name, iš vieno remontuojamo buto sklindančio triukšmo.

„Statybinių medžiagų tikrai nevežiau ir jokių remonto darbų nevykdžiau. Užvažiavau 5 ar gal 10 minučių pasiimti raktų nuo darbo kabineto“, – aiškino Gargždų seniūnas S. Bakšinskis.

„Statybinių medžiagų tikrai nevežiau ir jokių remonto darbų nevykdžiau. Užvažiavau 5 ar gal 10 minučių pasiimti raktų nuo darbo kabineto“, – aiškino Gargždų seniūnas S. Bakšinskis.Į „Bangos“ redakciją kreipėsi skaitytojas (pavardė redakcijai žinoma), neapsikentęs Gargžduose, Klaipėdos gatvės 25 name, iš vieno remontuojamo buto sklindančio triukšmo. Ramybės nebuvę ir dėl anksčiau gyvenusių triukšmingų nuomininkų.

Šis butas priklauso Gargždų miesto seniūnui, kuris, gyventojo teigimu, į prašymą dėl ramybės esą atsako nepagarbiais žodžiais, o tai labai skaudina. Negana to, remontuojamam butui reikalingų priemonių seniūnas esą atsiveža tarnybiniu „Toyota Hilux“ automobiliu. Gyventojo žmona trečiadienį iš ryto šį automobilį užfiksavo nuotraukoje. „Bangą“ seniūnas tikino, kad tarnybiniu automobiliu atvyko vos kelioms minutėms pasiimti bute paliktų raktų nuo darbo kabineto. Dėl Gargždų seniūno, kuris seniūnijos automobilį galimai naudojo asmeninėms reikmėms, elgesio Savivaldybėje pradėtas tarnybinis patikrinimas.

Triukšmaudavo ir nuomininkai

Gargždiškis papasakojo, kad minėto namo butas nuolat buvo nuomojamas, o dabar ten vyksta remontas. Nebuvę ramybės ir anksčiau – mat ankstesni buto nuomininkai ilgai vakarodavę, nepaisydavę net vaikų poilsio valandų režimo. Esą vaikai šėldavę ir triukšmaudavę iki išnaktų.

Gyventojo teigimu, dabar dėl remonto triukšmingumas name padidėjo savaitgaliais – šeštadienį ir sekmadienį. Visos laiptinės gyventojai neturintys ramybės ir negalintys pailsėti.

Minėtą remontuojamą butą nuomoja ir jo savininkas yra Gargždų miesto seniūnas Saulius Bakšinskis. Namo gyventojas pastebėjo, kad informaciją apie leidimą remontuoti seniūnas yra pakabinęs laiptinėje. Į prašymą neremontuoti ir nekelti triukšmo abi savaitgalio dienas S. Bakšinskis kaimynams esą atsakęs, kad viską darąs pagal įstatymus ir jokios pastabos jam nerūpi: „Skųskitės, kam norite.“

Gargždų seniūnijai už 21 000 eurų naujutėlaitis visureigis „Toyota Hilux“ buvo nupirktas 2016 m. Gargždiškių signalas, kad seniūnijos visureigis naudojamas ne tik tarnybiniams tikslams, yra nebe pirmas.

Gargždų seniūnijai už 21 000 eurų naujutėlaitis visureigis „Toyota Hilux“ buvo nupirktas 2016 m. Gargždiškių signalas, kad seniūnijos visureigis naudojamas ne tik tarnybiniams tikslams, yra nebe pirmas. Bus kapitalinis remontas

„Bangai“ ketvirtadienį apie 16 val. telefonu susisiekus su seniūnu, šis atsakė negalįs kalbėti, nes laukiąs vizito pas gydytoją. Tačiau žurnalistei pažadėjo paskambinti už valandos ir pažadą įvykdė. Pasiteiravus, ar išties jam priklausančiame bute vyksta remonto darbai, neduodantys ramybės kitiems namo gyventojams, S. Bakšinskis informavo, kad remontas dar tik bus pradėtas.

„Jokie remonto darbai, tokie kaip gręžimas, kalimas nevyko, jie dar tik ateityje. Nebent galima sakyti, kad buvo paruošiamieji būsimojo remonto darbai: kuomet kreipėsi kaimynas, tik nuo sienų lupinėjome senus tapetus. Žadu šį butą remontuoti kapitaliai, tačiau pagal visas numatytas taisykles: yra pranešta Savivaldybei, pakabintas skelbimas laiptinėje, kalbėta su kaimynais. Žmonės supranta ir nepyksta. Visuomet nepatenkintas tik vienas kaimynas. Šis butas pusę metų buvo tuščias, žmonės priprato prie tylos. O galbūt maišoma su kitame aukšte gyventojų vykdomu remontu“, – komentavo seniūnas.

Į butą – trumpam

Minėto namo gyventojus piktina ne tik nuolatinis triukšmas, bet ir tai, kad seniūnas su gyventojais esą kalba atžagariai, o darbo metu savo reikmėms naudoja tarnybinį transportą.

Pasak namo gyventojo, vasario 19 d. iš ryto pastebėta, kad seniūnas atvažiavo su statybinėmis medžiagomis ir darbininkais Gargždų seniūnijos tarnybine mašina „Toyota Hilux“. Gyventojų nuomone, kad kartu buvę seniūnijos darbininkai.

Gargždų miesto šeimininkas „Bangai“ pripažino, kad trečiadienio rytą į savo butą vyko tarnybiniu automobiliu. Tačiau tik trumpam esą pasiimti bute paliktų savo darbo kabineto raktų.

„Statybinių medžiagų tikrai nevežiau ir jokių remonto darbų nevykdžiau. Užvažiavau 5 ar gal 10 minučių pasiimti raktų nuo darbo kabineto, kad įeičiau į vidų. Antradienio vakarą juos palikau šiame bute ir tai pastebėjau tik kitą rytą. Tad tik užbėgau, pasiėmiau raktus, ir viskas. Sustojau važiuodamas pro šalį. Mat vykome tvarkyti kapinių su seniūnijos darbuotojais, kurie ir buvo automobilyje. Nežinau, ar tai galima įvardyti kaip naudojimąsi asmeninėms reikmėms. Jei čia nusižengimas, vadinasi, nusižengiau“, – teisinosi seniūnas.

Jokių nusižengimų neįžvelgė

Priminsime, kad Gargždų seniūnijai už 21 000 eurų naujutėlaitis visureigis „Toyota Hilux“ buvo nupirktas 2016 m. Gargždiškių signalas, kad seniūnijos visureigis naudojamas ne tik tarnybiniams tikslams, yra nebe pirmas.

2018 m. liepos mėnesį „Bangoje“ pagal gyventojų pastebėjimus buvo rašyta, kad galimai seniūnas tarnybine mašina vakare vežė malkas į savo namų kiemą. Seniūnijos tarnybiniam naudojimui skirtas visureigis nebuvo pažymėtas būtinu specialiu ženklu. Taip pat žmonės į redakciją skambino, nes esą seniūnijos darbininkai Gargždų seniūnijos kieme darbo metu plovė seniūno asmeninį automobilį. Savivaldybėje po „Bangos“ straipsnio buvo pradėtas tarnybinis patikrinimas, tačiau sudarytai komisijai seniūnas viską paneigė. Tuometinė Savivaldybės vadovybė po publikacijos praėjus daugiau kaip mėnesiui redakcijai atsiuntė atsakymą, jog jokių pažeidimų seniūnas nepadarė.

Pažymėtas nuimamu ženklu

Prieš kelerius metus minėtoje publikacijoje rašėme, kad tarnybinis transportas turi būti paženklintas Klaipėdos rajono savivaldybės herbu bei užrašu „Klaipėdos rajono savivaldybės administracija“, o seniūnijose nurodant konkrečios seniūnijos pavadinimą, pavyzdžiui, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Gargždų seniūnija. Herbas su užrašu turi būti užklijuotas ant vairuotojo pusės priekinių durų ir turi būti ne mažesnis nei 75 mm aukščio ir 185 mm ilgio. Logotipas gali būti papildomai klijuojamas ir kitose automobilio vietose. Minėta komisija pateikė siūlymą tuometiniam Administracijos direktoriui pavesti Ūkio dalies tarnybai patobulinti Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos tarnybinių automobilių naudojimo taisykles, nustatant atsakingą už automobilių ženklinimą subjektą.

Tačiau praėjus jau trejiems metams po šio siūlymo Gargždų seniūnijos tarnybinė mašina „Toyota Hilux“ kol kas pažymėta tik magnetiniu (lengvai nuimamu ir vėl uždedamu) Savivaldybės logotipo ženklu. S. Bakšinskis ketvirtadienį telefonu kalbėdamasis su „Banga“ tikino, kad jau užsakytas stacionarus žymėjimas automobiliui.

Triukšmadariams – baudos

Kaip „Bangą“ informavo Klaipėdos rajono savivaldybės atstovai, atliekant remonto, statybos darbus privalu laikytis atitinkamų įstatymų bei teisės aktų. Savivaldybės administracijos įsakymu yra nustatytas statybos darbų pradžios ir pabaigos laikas rajono gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose: darbo dienomis – nuo 8 val. iki 19 val., šeštadieniais – nuo 10 val. iki 19 val., sekmadieniais ir švenčių dienomis statybos darbai gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose draudžiami. Nesilaikant šių taisyklių, pažeidėjams gresia piniginės baudos nuo 50 iki 300 eurų. Padarius pažeidimą pakartotinai – nuo 280 iki 600 eurų. Apie pastebėtus pažeidimus reikia pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.


KOMENTARAS

  • Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Artūras BOGDANOVAS:– Dėl Gargždų seniūno, kuris seniūnijos automobilį galimai naudojo asmeninėms reikmėms, elgesio pradėtas tarnybinis patikrinimas. Jis inicijuotas po gyventojo pranešimo Jūsų redakcijai. Jei informacija pasitvirtins, priimsime tolimesnius sprendimus. Noriu pabrėžti, kad Savivaldybės tarnautojai privalo laikytis ne tik nustatytų taisyklių, bet ir visuotinai priimtinų elgesio normų bei vadovautis aukštais standartais. Bet koks elgesys, kai Savivaldybės lėšos yra naudojamos asmeninėms reikmėms tenkinti, vertinamas neigiamai ir tikrai netoleruojamas.

    Norėčiau pabrėžti, kad tarnybiniai automobiliai privalo būti naudojami tik darbo metu ir tik tarnybiniais tikslais. Be to, visi automobiliai privalo būti pažymėti Savivaldybės logotipu ir aiškiai atpažįstami. Taip jau yra padaryta su visais Savivaldybės tarnybiniais automobiliais, toks nurodymas duotas ir seniūnams. O po tokios informacijos dar kartą priminsime darbuotojams apie tarnybinių automobilių naudojimo taisykles ir patikrinsime, ar tikrai visi automobiliai seniūnijose yra pažymėti.

    Taip pat norėčiau pakviesti gyventojus, įtarusius apie galimas korupcinio pobūdžio veiklas, Savivaldybę visuomet informuoti anoniminiu telefonu (8 46) 400 008 arba Specialiųjų tyrimų tarnybą telefonais: (8 5) 266 33 33 ir (8 5) 266 33 79 ir el. paštu stt@stt.lt.

Aistė NOREIKAITĖ

Rekomenduojami video