Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gargždų Jaunimo parke – 20 medžių su skaitmenine informacija

Gargždų jaunimo parke lankytojų dėmesį nuo šios savaitės traukia skaitmeninės lentelės prie 20 medžių. Tai – dendrologinio parko kūrimo pradžia, kuri gali tapti dar viena įdomia miesto edukacine erdve. Tiesa, iki kai kurių medelių šiuo metu reikėtų briste bristi – palijus parke netrūksta pelkių.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą „Edukacinis, pažintinis dendrologinis parkas Gargžduose – fenomenali aplinka bendruomenei ir turizmo plėtrai“ vykdo visuomeninė organizacija „Bendrai visi“, partneris – Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras. Projektui įgyvendinti skirta 1 203 eurai.

„Šeštadienį merkiant įkyriam lietui lentelės su skaitmeniniu kodu pastatytos prie dvidešimties parko medžių. Talką organizavome pagal karantinui nustatytas taisykles. Talkininkaujame kelių žmonių grupė, išlaikome atstumus, dėvime kaukes“, – akcentavo VO „Bendrai visi“ vadovas, rajono Savivaldybės tarybos narys Vaclovas Macijauskas.

„Prie atrinktų medžių statome informacines lenteles, ant kurių yra barkodas. Jį nusiskenavus gaunama visa informacija apie medį. Mūsų vykdomo projekto idėja paprasta: kad parkas būtų įdomesnis, kad jame lankytųsi ne tik diskgolfo žaidėjai, bet ir žmonės, kurie domisi gamta, medžių įvairove. Tokie parkai Europoje labai populiarūs“, – „Bangai“ pasakojo minėtos organizacijos narė, rajono Savivaldybės tarybos narė Loreta Piaulokaitė-Motuzienė.

Maciuitiškis Evaldas Mažutis Jaunimo parke skaitmenizuotai informacijai atrinko įdomesnius, retesnius medžius: pelkinį ąžuolą, naminį šermukšnį, raudonąjį buką, kininę pušį ir kt. Pasak Evaldo, tai bus nauja pramoga parko lankytojams, o pažintiniu požiūriu itin vertinga vaikams.

Projekto vykdytojai tikisi, kad miestiečiai ir miesto svečiai parke elgsis kultūringai ir vertins galimybę labiau pažinti medžius ir juos, o kartu ir naujas lenteles saugos.

Justė BARAITĖ

Aut. nuotr.

Rekomenduojami video