Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gargždietę iš ligoninės pro duris išstūmė gimdyti kitur

Kūdikio besilaukiančiai moteriai ketvirtadienio vakarą staiga prasidėjo kraujavimas, pilvo skausmai, dėl to ji nedelsiant nusprendė kreiptis į medikus. Moters sutuoktinis tikina, kad jie kartu su žmona nuvažiavo į Kretingos ligoninę, bet iš jos buvo išvaryti nesulaukę pagalbos. Tuo metu ligoninės atstovas tikina, kad suteikti pagalbos gimdyvei negalėjo, nes moteris buvo nėščia tik 36 savaites.

Anot Egidijaus (vardas pakeistas, redakcijai žinomas – aut. past.), ketvirtadienio vakarą Gargžduose gyvenanti pora buvo išvykusi pasivaikščioti netoli Kretingos, kur yra mažiau žmonių. Netikėtai moteris pajuto gimdymo simptomus. Nors iki gimdymo termino Egidijaus žmonai buvo likusios dar daugiau nei dvi savaitės, jie žinojo, kad būna atvejų, kai kūdikis į pasaulį ateina anksčiau, todėl nusprendė nedelsti ir skubiai vyko į artimiausią – Kretingos ligoninę. „Atvykus į ligoninę, 5 minutes teko laukti, nes niekas neatidarė durų. Vėliau įsileido tarp dviejų durų, į tokį kaip praėjimą, ir mano žmonai, kuri yra nėščia, reikėjo 15-20 minučių stovėti, jai neatnešė nei kėdės, nei vežimėlio, o gydytojos nuėjo pasikalbėti“, – pasakoja Egidijus.

Girdėjo medikių nepasitenkinimą

Jis tikina, kad jo žmona girdėjo, kaip gydytojos tarpusavyje nepasitenkindamos kalbėjosi, ir galiausiai pasakė, kad jie turėtų vykti kitur: „Kiek žmona girdėjo, tai jos moralizavo, sakė: „O Jėzau, vargšai vėl čia dabar atvažiavo“ ir panašiai – moterys buvo nepatenkintos, kad turi svečių. Galiausiai jos mums pareiškė, kad, žodžiu, ko jūs čia atvažiavot? Ko jūs norit iš mūsų? Važiuokit į Klaipėdą greičiau“. Tokį išvarymą iš ligoninės, anot Egidijaus, medikės argumentavo tuo, kad jos neprivalėjo jų priimti.

„Mes esam iš Gargždų, tai turėjom važiuoti į Klaipėdą. Bet mes buvom netoli Kretingos ir atvažiavom į Kretingą. Jei jūs esate iš Vilniaus, vaikščiosite Klaipėdos uostamiestyje ir pasijusite blogai, tai važiuosite į Vilnių? Juk logiška, kad pagalbą turi suteikti ten, kur tu arčiausiai esi. O mums nesuteikė, mus išsiuntė“, – pasipiktinimo neslepia Egidijus.

Kilo kivirčas Vyras neslepia, kad toks medikių elgesys išprovokavo jo nėščios žmonos ašaras, dėl ko jis nebegalėjo tylėti. „Žmona verkė, ją buvo ir pastūmę. Viena iš gydytojų ir mane stūmė pro duris, kad aš nesiveržčiau ir panašiai. Aš pasakiau joms pastabą, kad jos prisistatytų vardais ir pavardėmis, bet jokios informacijos nesulaukiau. Mane vis tiek stūmė pro duris, rusiškai pasiuntė velniop, tai aš jau tiesiog pratrūkau ir sakau, gerai, mes važiuojam tada į Klaipėdą, nepriimat mūsų ir panašiai“, – tikina vyras.

Jis pasakoja, kad Klaipėdos universitetinėje ligoninėje juos iškart pasitiko gydytojai, pamatavo pulsą, apžiūrėjo nėščiąją, pasirūpino, kad jai būtų patogu. Egidijus sako, kad nuo streso jo žmonai buvo pakilęs kraujospūdis, ji buvo paguldyta į ligoninę atlikti išsamesnius tyrimus ir dabar jaučiasi gerai.

 Planuoja aiškintis toliau

Egidijus neslepia, kad dėl medikių elgesio svarsto kreiptis ir į policiją, nes nori išsiaiškinti, ar jų veiksmai buvo teisėti. Taip pat jis tikina, kad visą dieną skambino ir į Kretingos ligoninę, tačiau jo skambučiai neva yra ignoruojami ir jis jokių atsakymų nesulaukia. Vyras dėsto, kad nebūtų patikėjęs, jog tokie dalykai gali vykti, jei pats nebūtų su jais susidūręs: „Aš esu šoke iš tikrųjų. Jeigu aš paskaityčiau tokį straipsnį, tai galvočiau, kad nesąmonė, absurdas, kad Lietuvoj taip nevyksta. Bet man pačiam teko susidurti su tokia situacija, su tokiais poelgiais, tai čia yra žiauru“.

Ligoninės atstovas medikių elgesio neteisina

Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su Kretingos ligoninės vyriausiosios gydytojos pavaduotoju gydymui Aleksandru Šalavėjumi, jis patvirtino, kad toks įvykis ligoninėje iš tiesų buvo ir situacija jam žinoma. Tačiau pavaduotojas nurodė, kad nėščia moteris priimta nebuvo dėl kitos priežasties: „Lietuvos Respublikos piliečiai Lietuvos Respublikoje aptarnaujami bet kokioje ligoninėje, čia teritorinis principas neturi jokios reikšmės. Mūsų vedėjos aiškinimu, buvo 36 nėštumo savaitės, čia skaitosi neišnešiojimas. Mūsų ligoninė teikia antro A lygio akušerijos-ginekologijos paslaugas, o čia reikėjo antro B lygio. Mes tik nuo 37 savaičių pradedam teikti, todėl taip ir išėjo“.

Pavaduotojas pripažįsta ir tai, kad nėščiai moteriai teko palaukti už durų, nes tai daroma dėl koronaviruso. Abi konfliktuojančios pusės bendravo pakeltu tonu, kiek jam žinoma keiksmažodžių nebuvo, tačiau medikių elgesio ligoninės atstovas neteisina.

„Dabar yra COVID-19, todėl mes turim iš pradžių paprašyti, kad ji sustotų prie ligoninės durų, per atstumą paklausti, ar nekontaktavo su sergančiais, ar nekarščiuoja ir taip toliau. Bet žmonės, aišku, buvo susijaudinę, išsigandę ir aš jų būklę puikiai suprantu. Jie bijojo, kad prasidės gimdymas, tai ir išėjo toks konfliktas. Aš tikrai neteisinu mūsų darbuotojų“, – komentavo A. Šalavėjus.

Pasidomėjus, ar medikėms už šį įvykį grės kokia atsakomybė, pavaduotojas patikino, kad buvo imtasi veiksmų. „Meras sudarė komisiją ir iki rytojaus 14 valandos mes turime išnagrinėti šį atvejį ir padaryti išvadas, jas pateikti administracijos direktoriui“, – sakė Kretingos ligoninės atstovas.

Rekomenduojami video