Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gamtos keistenybės: tarp daugiabučių, kur nėra jokios upės, vaikščiojo bebras

Kėdainių miesto miegamajame rajone – neregėtas svečias. Čia, kur nėra jokių upių, stūkso tik daugiabučiai gyvenamieji namai, apsilankė bebras. Tokį gyvūną pamatę gyventojai negalėjo patikėti savo akimis. Sunku būtų ir kitiems patikėti, tačiau gyvūno pasivaikščiojimą gatvėmis vietinis gyventojas nufilmavo mobiliajame telefone esančia vaizdo kamera.

Pamatė prieš vidurnaktį

Bebrą važiuojamojoje kelio dalyje, ties Respublikos gatvės 12-uoju namu, pamatė naktį iš šeštadienio į sekmadienį namo grįžęs jaunas vietos gyventojas. Jaunuolis savomis akimis negalėjo patikėti tuo, ką mato. Bebras keliavo važiuojamąja kelio dalimi, o pamatęs automobilio šviesas nusliūkino daugiabučio namo link.

Buvo sunku patikėti

Grįžęs namo jaunuolis viską papasakojo savo tėvams. Jis parodė ir prie namo nufilmuotus vaizdus.

„Sūnus ką tik grįžo ir pamatė bebrą kieme. Nesuprantame, iš kur čia jis. Nuėjo po namo balkonais kažkur, pradingo tamsoje. Ar gamta grįžta, ar mes per toli į ją nuėjome“, – svarstė ir žurnalistui pasakojo vaizdo medžiagą atsiuntusi kėdainietė.

Bebras pradingo

Išaušus rytui gyventojai apėjo aplink namą, apžiūrėjo ir kitus kiemus, tačiau bebro nebuvo matyti. Daugiau pranešimų iš apie pastebėtą neįprastą mieste gyvūną nebuvo gauta.

Vietiniai dar ilgai svarstė, ar gyvūnas buvo sergantis, ar tiesiog paklydėlis. Jie pergyveno ar žvėreliui viskas gerai.

Mieste – ne naujiena

Tai, kad bebrai gyvena mieste – ne naujiena. Bebrai pastebėti miestą kertančioje Nevėžio upėje, miesto ribose esančiuose upeliukuose, tvenkiniuose. Tačiau Respublikos gatvėje tokio gyvūno dar niekam neteko matyti, mat šalia šios gatvės nėra nei upės, nei kito didesnio vandens telkinio.

Kalbinti medžiotojai teigė, kad pastaruoju metu bebrai vėl drąsiai šeimininkauja ir pačiame miesto centre, ir prie sodybų. Gyventojai nuo pat ankstyvo pavasario pastebi vis naujų kaimynų viešnagės ženklų.

Vienur jie graužia priaugusius bereikalingus krūmokšnius, kitur gi bando įveikti galingą gluosnį, nukramsnojo ievą. Jei bebrams nepakanka paupio medelių, krūmų, jie drąsiai eina į sodus, kur jau įsisuka į vaismedžius.

Specialistai šalia upių ar kitų didelių vandens telkinių gyvenantiems žmonėms rekomenduoja savo medelius saugoti, aptveriant juos vieliniu tinklu, kurio gyvūnas nepragraužtų ir neprisibrautų iki kamieno.


Rekomenduojami video