Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gaivinti žmogų išmoko šimtai kėdainiečių

Kėdainiuose finišavo „Auksinių minučių“ maratonas, kurio metu kėdainiečiai buvo mokomi pirminio gaivinimo staigios mirties ar užspringimo atveju. Akcijos metu Kėdainiuose buvo apmokyta per 1 500 žmonių, vadinasi, tiek žmonių drąsiai galės suskubti į pagalbą mirštančiajam, kol atvyks greitosios medicinos pagalbos medikai.

Kėdainiuose finišavo „Auksinių minučių“ maratonas, kurio metu kėdainiečiai buvo mokomi pirminio gaivinimo staigios mirties ar užspringimo atveju. D. Kuprijanovo nuotr.

Kėdainiuose finišavo „Auksinių minučių“ maratonas, kurio metu kėdainiečiai buvo mokomi pirminio gaivinimo staigios mirties ar užspringimo atveju. D. Kuprijanovo nuotr.

Naudinga kiekvienamVisą mėnesį trukusių užsiėmimų metu įvairių įstaigų, tarnybų, bendruomenių žmonės ir kiekvienas norintis mokėsi pradinių žmogaus gaivinimo veiksmų staigios mirties atveju. Akcijos organizatoriai pabrėžia, kad mokėti gaivinti yra labai svarbu, o to gali išmokti kiekvienas iš mūsų.

Projektas „Auksinės minutės“ balandžio mėnesį išskirtinai tik Kėdainių mieste vedė nemokamus pradinio gaivinimo mokymus. Savanoriai susitiko su Kėdainių ligoninės, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, mokymo, ugdymo įstaigų atstovais. Vyko susitikimai su bendruomenėmis, įstaigomis, organizacijomis. Užsiėmimus savanoriai vedė ne tik darbo dienomis, bet ir savaitgaliais Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos patalpose.

Kėdainiai – saugiausia vieta

Jaunųjų medikų ir medicinos studentų tikslas – paversti Kėdainius saugiausia vieta gyventi Lietuvoje. Todėl jaunimas pradėjo įgyvendinti iniciatyvą „Saugi Lietuvos širdis“, prie kurios galėjo prisijungti kiekvienas kėdainietis. Savanoriško projekto „Auksinės minutės“ mokymus kėdainiečiams vedė savanoriai iš Vilniaus universiteto ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto – medikai, paramedikai, sveikatos specialistai.

Savanorių tikslas – paskatinti valdžios atstovus, kad mieste kas 500 metrų būtų įrengti defibriliatoriai, kad visuomenei būtų sudaryta galimybė juos panaudoti nelaimės atveju ir suteikti pagalbą greičiau, nei atvyks medikai.

Galima išgelbėti

Savanorių atstovas Laurynas Kanapeckas pasakojo, kad jų tikslas – išmokyti visuomenę pradinio gaivinimo veiksmų staigios mirties atveju ar žmogui užspringus. Imtis šios iniciatyvos juos paskatino žmonių praktinių žinių stoka.

„Kiekvienas iš mūsų turi mokėti gaivinti. Visų pirma, žmones mokome atpažinti staigią mirtį. Po to mokome, kaip reikėtų elgtis pamačius tokį atvejį. Mokome atlikti krūtinės ląstos paspaudimus, mokome ir aiškiname, kad jokiu būdu negalima panikuoti. Pirmosios kelios minutės staigios mirties atveju labai svarbios. Per kelias minutes mes galime išgelbėti žmogaus gyvybę, o medikams atvykti į nelaimės vietą kartais prireikia ir dešimties, ir daugiau minučių. Žmogaus šansai išgyventi mažėja su kiekviena minute, tad kiekviena minutė yra auksinė“, – pažymėjo jaunasis medikas.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video