Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gaisro siaubą išgyvenusi Irena bijo mirtinai sušalti

Sausio 13-osios išvakarėse Kėdainių rajone kilo gaisras, kurio metu išdegė namo vidus. Gaisre nukentėtojo du žmonės, vienas net buvo išvežtas į ligoninę. Tačiau namo šeimininkė labiausiai bijo mirtinai sušalti, mat po gaisro jos namas liko kiaurai vėjo košiamas, elektra atjungta, o ir krosnele ji nelabai pasitiki, todėl kūrena tik pamažu, labai atsargiai. Moteris per dienas verkia ir meldžia pagalbos.

Užsidegė vakare

Gaisras kilo vakare. 20 val. 32 min. Bendrajame pagalbos centre buvo gautas pranešimas, kad Pernaravos seniūnijos Pelutavos kaimo Ąžuolo gatvėje namuose užsidegė krosnelė.

Į nelaimės vietą buvo pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Rugėnų ugniagesių komanda, Raseinių priešgaisrinės saugos tarnybos Ariogalos ugniagesių komanda ir greitosios medicinos pagalbos medikai.

Veržėsi dūmai

Į įvykio vietą atskubėjus pirmiesiems ugniagesiams iš namo veržėsi dūmai, kambaryje degė sofa-lova, namų apyvokos daiktai, drabužiai.

Iki ugniagesių atvykimo iš pastato išėjo vyras ir moteris. Moterį, galimai prisikvėpavusią smalkių, apžiūrėjo ir pirmąją pagalbą medikai suteikė vietoje. Vyras, apdegęs ranką ir plaukus, išvežtas į gydymo įstaigą.

Nuostoliai nemenki

Ugniagesiai spėriai liepsnas numalšino. Užgesinus ugnį konstatuota, kad pastatas 9×10 m dydžio, mūrinis, 1 aukšto, su palėpe, perdanga medinė, stogas dvišlaitis, dengtas šiferiu. 

Gaisro metu apdegė kambario lubos ir sofa-lova bei patalynė, aprūko namų apyvokos daiktai. Apgadinti mediniai namo langai.

Priglaudė kaimynė

Namas, kuriame kilo gaisras, priklauso iš Kėdainių čia atsikrausčiusiai Irenai. Moteris pasiguodė, kad laikinai ją priglaudė artimiausia kaimynė, mat namuose ji bijo sušalti.

„Po gaisro mane priglaudė kaimynė, bet juk amžinai aš negaliu pas ją glaustis. Grįžau šiandien namo, tvarkausi, nešu nuodėgulius į lauką.

Viskas sudegė: lova, rūbai, net užuolaidos ir tos sudegė. Viskas virto degėsiais. Dar ir elektrą atjungė, nes laidai nudegė. Kaip dabar reikės gyventi, nebežinau“, – guodėsi nukentėjusioji.

Suteikė pagalbą

Pagalbą moteriai po gaisro suteikė Pernaravos seniūnija – seniūnijos darbininkai užkalė langus, buvo atvykęs ir elektrikas, apžiūrėjo viską, tačiau elektros prijungti neleido, nes laidai sudegę –nesaugu.

„Suprantat, aš bijau tą kūrenti krosnelę, o jei ji užsidegs? Bet jei nekūrensiu, aš sušalsiu, juk šalta be galo, o elektros tai nėra.

Nebežinau kaip gyventi, juk aš viena gyvenu, čia mano tėvų namas, jį man paliko, tėvai mirė, aš nieko neturiu, kas man galėtų padėti“, – vėl į ašaras puolė Irena.

Pagalbą moteriai po gaisro suteikė Pernaravos seniūnija – seniūnijos darbininkai užkalė langus, buvo atvykęs ir elektrikas, apžiūrėjo viską, tačiau elektros prijungti neleido, nes laidai sudegę –nesaugu.Aut. past.

Papasakojo apie vakarą

Moteris papasakojo apie tą pragarišką vakarą ir meldė pagalbos, ji nori, kad jai kažkas padėtų susitvarkyti namą, langus bent įdėtų, krosnį patvarkytų, elektrą prijungtų.

„Tą vakarą aš buvau su draugu. Neslėpsiu. Aš jau miegojau. Kai nubudau, pamačiau, kad degam.

Išbėgau šiaip ne taip į lauką, o mano draugą kažkas išvedė, kas išvedė, nežinau. Gal kaimynai. Jis buvo apdegęs, tai greitoji jį išvežė į ligoninę. Viskas.

Mane tą vakarą priglaudė kaimynė. Bet juk pas ją negyvensiu amžinai. Aš nieko neturiu, jokių artimųjų. Prašau, padėkit man kas galit.

Aš visą gyvenimą dirbau Kėdainių autobusų stotyje dispečere, užėmiau ir kitas pareigas stotyje, bet stengiausi, dirbau, o dabar senatvėje tokius vargus turiu vargti. Kaip man gyventi toliau? Labai prašau, padėkite“,  – prašė Irena.

Rekomenduojami video