Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gaisre netekęs gyvenimo draugės ir namo, vyras prašo pagalbos

Niekada nežinai, kada negandos gali užklupti. Taip galima pradėti istoriją, kai į „Tauragės kurjerio“ redakciją prašydamas pagalbos kreipėsi nuo gaisro nukentėjęs Dauglaukio gyventojas Viktoras Mačiulis. Vyras įsisiautėjus stichijai neteko ne tik nedidelio sutvarkyto namuko, bet ir gyvenimo draugės. Šiuo metu pas gimines besiglaudžiantis dauglaukiškis prašo visuomenės paramos.

Moteris mirė

Dar gruodžio pradžioje rašėme apie Dauglaukio kaime kilusį gaisrą. Gruodžio 3-iosios naktį įsiplieskusi ugnis pasiglemžė visą Viktoro Mačiulio gyvenamąjį namą. Ugniagesiams atvykus namas degė atvira liepsna, stogas buvo sukritęs. Nors gelbėtojai dėjo didžiules pastangas, darbavosi iki paryčių, namelio išgelbėti nebepavyko – jis visiškai sudegė.

Iškart po gaisro skelbtoje ugniagesių suvestinėje užsiminta ir apie gaisro metu nukentėjusią moterį, kurią medikai išvežė į ligoninę. Deja, didžiulius nudegimus patyrusi V.Mačiulio gyvenimo draugė neišgyveno.

Pas brolį maža vietos

– Pradėjo degti toliau nuo įėjimo esanti namo pusė. Iškart su drauge šokom lauk per langą, išdaužiau stiklą. Mes dar kambarinį šuniuką turėjom, tas išsigandęs lindo po lova. Čiupau už kojų, ištraukiau ir irgi išnešiau. Dar padėjau draugei išlipti. Nulėkiau traktoriaus patraukti, prie pat namo stovėjo, o draugė sugalvojo gelbėti dokumentus. Juos išnešė, radom padėtus čia pat kieme. Dar stebėjausi, ko tie gaisrininkai taip ilgai važiuoja, bet dauglaukiškiai sakė, kad greit atlėkė. Turbūt man jau taip berodė. Va čia televizorius stovėjo, šaldytuvą ir viryklę naujus turėjom. Tvarkėm namuką, galvojom, apsiženysim baigę tvarkyti, – apgailestavo dėl netekties V.Mačiulis.

Gaisravietę „Tauragės kurjerio“ žurnalistei aprodydamas vyras pasakojo, kur kokie baldai stovėjo, kaip abu su drauge džiaugėsi po truputį gerindami savo buitį, planavo bendrą ateitį. Tačiau šiuo metu vienam likusiam vyrui tenka glaustis pas brolį.

– Blogai miegu, spaudimas sukilęs, širdis negaluoja. Geriu vaistus. Pabundu, sujudu naktį, tai kartu gyvenanti mama tuoj šoka, jungia prožektorių, žiūri, ar viskas gerai. Tik kad trobelė ten nedidelė, šeima yra. Negaliu visąlaik pas juos glaustis – jiems ir patiems vietos maža. Noriu nusipirkti mobilų namelį, naujo namo aš jau pats niekaip neatstatysiu, kur jau ten tiek pinigų turėti. Namelį apsišiltinčiau, šildymą pasidaryčiau ir man užtektų, – svarsto V.Mačiulis, besidžiaugdamas, kad gera kaimynė priglaudė jo šuniuką.

Padės ir bendruomenė

Dauglaukio kaimo bendruomenė aktyvi ir geranoriška. Tokią nuomonę galima susidaryti pabendravus su bendruomenės pirmininke Kristina Vismeriene. Ji patikino, kad planuojama rinkliava ir tokia praktika kaime esanti įprasta.

– Mes jau seniai ketinome padėti žmogui, tačiau jis po nelaimės labai stresavo. Tai tik dėl stresų nutarėme kiek atidėti. Bet rinkliavą tikrai darysim. Tokių didelių nelaimių čia nelabai yra buvę. Žuvusi moteris dirbo viešuosius darbus už pašalpą, vyras dirbantis, kiek žinau. Stengėsi abu. Nebuvo kaimo grietinėlė, biedniau gyveno, bet stengėsi, – aiškino K.Vismerienė.

Geranoriškai nusiteikusi ir buvusi Dauglaukio seniūnaitė Regina Daniulienė. Jos teigimu, kaimo gyventojai pasiruošę pagelbėti pagal galimybes.

– Jie buvo nuskriausti likimo žmonės, bet geri. Jis dirba, išsilaiko kažkiek. Gerai, kad po nelaimės jį brolis priėmė, turbūt tai padėjo morališkai stotis ant kojų. Tik tiek, kad brolio šeima didelė, tai jiems sunku būryje viename nedideliame namuke. Mūsų kaime įprasta praktika rinkti paramą, visi apie tai žino ir kai tik kieno nors laidotuvės, tai tuoj ir suneša, kas kiek gali, – kalbėjo R.Daniulienė.

Nuo gaisro nukentėjęs V.Mačiulis atsisveikindamas su žurnaliste išskubėjo į darbą – miške traukia medžius iš kirtavietės. Sako, kad darbo pakanka. Tik štai pinigų įsigyti mobiliam nameliui, kad galėtų savarankiškai gyventi, trūksta. Todėl skelbiame V.Mačiulio banko sąskaitos numerį finansinei paramai skirti: LT68 7300 0101 4501 9555.

Morta MIKUTYTĖ

Rekomenduojami video