Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gaisre Krakėse sudegė namas, ūkinis pastatas, kombainas, traktorius ir vilkikas

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį didelis gaisras kilo Kėdainių rajone, Krakėse, ūkiniame pastate. Jo metu sudegė pastatas, viduje buvęs kombainas, traktorius ir vilkikas, įrengtos dirbtuvės ir jose buvę žemės ūkio padargai. Taip pat sudegė negyvenamas medinis namas. Ugniagesiai šį gaisrą gesino beveik pusę paros.

Pranešė, kad dega dirbtuvės

Bendrasis pagalbos centras pranešimą apie gaisrą gavo  02:26 val. Buvo pranešta, kad Kėdainių rajono Krakių miestelio Betygalos gatvėje dega garažas, ūkinis pastatas ir dirbtuvės. Į įvykio vietą išskubėjo greitosios medicinos pagalbos medikai, Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Krakių, Dotnuvos ir Josvainių ugniagesių komandos. Toje pačioje gatvėje įsikūrusi Krakių ugniagesių komanda į gaisravietę atvyko pirmoji, tačiau pastatas jau skendėjo liepsnose.

Žaibišku greičiu

„Viskas vyko labai greitai. Kai išėjau į lauką, jau degė durys, ugnis buvo pagriebusi stogą. Viską liepsnos rijo labai greitai. Minučių reikalas buvo. Viskas degė tiesiog akyse, visas mano užgyventas turtas nyko akyse. Vaizdas buvo labai baisus“, – pragarišką naktį prisiminė ūkio savininkas, pats ugniagesiu Krakių ugniagesių komandoje dirbantis Gintautas Gaučas.

Gelbėjo kaimynus

Į įvykio vietą suvažiavę ugniagesiai malšino didžiules liepsnas, tačiau šios nenumaldomai plito. Nuo vieno pastato ugnis vis persimesdavo į kitą, nuo vienos mašinos į kitą, kol galų gale degė viskas. Tokio didelio gaisro Krakių miestelyje dar nėra buvę, mat  ugnyje skendėjo visas ūkininko ūkis, visas užgyventas ir sunkiu prakaitu uždirbtas turtas. Ugnis grasino praryti ir kaimynų ūkinį pastatą, tačiau ugniagesiams pavyko gaisro plitimą sustabdyti.

Trys valandos kovos

Ugniagesiai su didžiulėmis liepsnomis kovojo iki pat 6 valandos ryto. Dar iki pirmadienio pietų vyko baigiamieji darbai. Numalšinus liepsnas konstatuota, kad sudegė vieno aukšto medinis negyvenamas namas, sudegė ūkinis skardinis pastatas bei jame buvęs kombainas, traktorius ir vilkikas, sudegė skardinės dirbtuvės bei jose buvę visi žemės ūkio padargai. Ugniagesiams pavyko išsaugoti 10 metrų atstumu nuo gaisravietės stovintį medinį ūkinį pastatą, 5 metrų atstumu nuo gaisravietės stovintį kaimynui priklausantį ūkinį pastatas. Gaisro metu taip pat sutrūko ir apsilydė trys mūrinio gyvenamojo namo plastikiniai langai.

Neliko nieko

Ūkininkas G. Gaučas, pats visą gyvenimą nuo ugnies žmones saugojęs ugniagesys, pirmadienį dar vis negalėjo patikėti tuo, kas nutiko. Vyriškis su siaubu prisiminė naktį ir sunkiai galvojo, ką reikės daryti toliau.

„Prieš ugnį jaučiausi bejėgis. Per visą savo gyvenimą mačiau daug gaisrų, gelbėjau kitus žmones, tačiau šis buvo vienas didžiausių. Ir jame sudegė mano turtas. Labai gaila vilkiko, technikos. Liko keli traktoriai man, liko gyvenamasis namas. Nors tiek... Net nežinau, ką pasakyti, sunku rinkti žodžius. Nežinau, kaip bus toliau. Labai sunku“, – atsiduso ilgametis ugniagesys.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video