Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gaisras „Minijos“ soduose pamokė tvarkos

Jau beveik dvi savaites intensyviai tvarkomas Gargžduose sodininkų bendrijoje „Minija“ Kalnalio take esantis sklypas. Vėlų vakarą užsiliepsnojo jame buvęs namelis bei įvairiausių daiktų sankaupa. Jau išvežti keturi šiukšlių konteineriai. Laimei, nuo elektrinio pledo kilęs gaisras pastebėtas laiku ir nukentėjusiųjų nebuvo.

Užsidegė nuo elektrinio pledo

Gaisras Gargždų sodininkų bendrijos „Minija“ Kalnalio take kilo vėlyvą praėjusio pirmadienio vakarą. Kaip „Bangai“ pasakojo Gargždų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Tomas Taučius, gaisro priežastis – neatsargus elgesys su elektros prietaisais. Pastate šildymo nebuvo, tad jame nakvojęs asmuo, kad nesušaltų, elektriniu pledu užsidengė kojas ir užmigo. Apie 23 val. jis pabudo ir pajuto, kad skendi dūmuose, ir kreipėsi pagalbos. Į įvykio vietą skubėjo trys priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ekipažai. „Įvykio metu niekas nenukentėjo. Tačiau buvo labai sudėtinga gesinti: sodininkų bendrijoje – itin siauri privažiavimai. Tad automobilius statėme kitose gatvėse. Lietus, nedidelis vėjas sumažino ugnies plitimą, kurį sustabdėme apie vidurnaktį. Darbus ugniagesiai baigė apie 4 val. ryte. Išnešti trys dujų balionai, išardytos statinio konstrukcijos. Nors sodo namelis buvo ir nedidelis, tačiau iš jo pusių buvo blokuotos medinės stoginės, kuriose laikomi įvairūs rakandai, prietaisai, statybinių medžiagų liekanos, sodo ūkio daiktai“, – gaisrą prisiminė priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas.

Sudegė į gatvės pusę blokuota stoginė, sodo namelio vidus, stogas, baldai.

Buvo atliktas patikrinimas

„Įvairiausi daiktai sklype buvo kaupiami daugiau nei 10 metų. Viliamės, kad po šios nelaimės daugiau sąvartyno soduose nebus“, – pastebėjo viena iš sodininkų bendrijos „Minija“ gyventojų.

Dėl netvarkomo sklypo praėjusių metų balandį Nacionalinės žemės tarnybos Klaipėdos rajono skyrius buvo gavęs Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus persiųstą anoniminį pranešimą. „Teigta, kad Kalnalio take, valstybinėje žemėje, sukrautas šiukšlynas (baldai, buitinė technika, metalo laužo ir kita)“, – pasakojo minėtos tarnybos vedėja Daiva Bukavičienė.

NŽT dėl galimo žemės naudojimo tvarkos pažeidimo, vykdydama žemės naudojimo valstybinę kontrolę, praėjusių metų gegužę atliko patikrinimą. Nustatyta, kad žemės sklypas ir už jo esanti valstybinė žemė yra apkrauta statybinėmis atliekomis, akmenimis, įrengtas daržas atitvertas tvorelėmis, įrengti laiptai, iškastas vandens telkinys. Ant šlaito valstybinėje žemėje pastatyta akmeninė siena, ant kurios įrengtas daržas, stoginė, taip pat šalia pastatyta stoginė, pilna statybinių atliekų.

Savininkė pažadėjo permainas

Sodo savininkei buvo duotas terminas pašalinti pažeidimą, tačiau, atlikus pakartotinius patikrinimus ir savininkei geranoriškai neatlaisvinus užimtos valstybinės žemės, šiemet rugsėjį surašytas administracinio nusižengimo protokolas, o spalio mėnesį paskirta bauda. „Bangai“ susisiekus su sklypo savininke G. Konzerskiene, ji pripažino, kad sklype buvo sukaupta labai daug daiktų, tačiau užtikrino, kad po gaisro imtasi tvarkymosi iš pagrindų. „Už pažeidimus susimokėjau tiek finansiškai, tiek morališkai. Po gaisro vyksta intensyvūs tvarkymo darbai. Samdau žmones, dirbu pati, padėjo ir savanoriai. Jau išvežti keturi šiukšlių konteineriai ir likę tik akmenys. Situacija sklype keisis iš esmės“, – užtikrino moteris. Kad sklype imtasi intensyvaus tvarkymosi redakcijai patvirtino ir bendrijos valdybos pirmininkas Darijus Urbė.

 

Aistė NOREIKAITĖ

 

Rekomenduojami video