Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gaisras Gudžiūnuose: tvarte sudegė ožka, paukščiai, apdegė šuniukas

Šeštadienio popietę didžiulis gaisras kilo Gudžiūnų miestelyje. Čia atvira ugnimi degė didelis ūkinis pastatas. Gaisrą malšino ne tik Kėdainių miesto ir rajono ugniagesiai, bet ir kolegos iš Radviliškio rajono.

Nors žmonių aukų išvengta, tačiau gaisro metu sudegė tvartas ir jame buvę gyvūnai: ožka, žąsys, antys, vištos. Apdegė prie tvarto laikytas šuniukas.

Didelės pajėgos

Bendrasis pagalbos centras 15 val. 19 min. sulaukė pranešimo, kad Kėdainių rajono Gudžiūnų miestelyje, Tujų gatvėje, dega didelis pastatas. Žmonės pranešė, kad pastatą apėmusios liepsnos, jame laikomi gyvūnai ir paukščiai, baiminamasi, kad liepsnos gali persimesti į šalia esantį gyvenamąjį namą.

Nedelsiant buvo aliarmuoti du Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos skyriai, Miegėnų ir Krakių ugniagesių komandos.

Į įvykio vietą taip pat išsiųsta Radviliškio rajono Grinkiškio ugniagesių komanda, greitosios medicinos pagalbos medikai.

Iš viso į nelaimės vietą pasiųstos penkios ugniagesių autocisternos.

Pranešta per vėlai

Deja, ugniagesiai gelbėtojai apie gaisrą buvo informuoti per vėlai, mat jiems atvykus ūkinis pastatas jau degė atvira liepsna, stogas buvo sukritęs.  

Pastatas buvo 15x5 m dydžio, medinis, vieno aukšto, perdangos medinės, stogas dengtas šiferiniu. Ugniagesiai ėmė malšinti liepsnas.

Vanduo gaisrui gesinti buvo vežiojamas iš už 1 km esančio atviro vandens telkinio. 

Deja, nei tvarto, nei jame buvusių gyvūnų išgelbėti nepavyko.

Sudegė gyvūnai

Laimei, ugnis nepersimetė į šalia esantį gyvenamąjį namą, tačiau gaisro padaryti nuostoliai išties dideli.

Konstatuota, kad gaisro metu sudegė ūkinis pastatas ir jame buvę ūkinės paskirties daiktai. Sudegė 1 ožka, 2 žąsys, 5 antys, apie 25 vištos, apdegė šuniukas.

Tvarte elektros nebuvo, tad spėjama, kad gaisras kilo dėl neatsargios žmonių veiklos.

Gaisras kilo po apsilankymo tualete

Namo gyventojas pasakojo, kad jis nuėjo į lauko tualetą ir parūkė. O po kurio laiko jau pastebėjo, kad pastatas dega atvira ugnimi.

Keliama versija, kad vyriškis numetė neužgesintą nuorūką ir ūkinis pastatas užsiliepsnojo. Pastatas pradėjo degti būtent toje vietoje, kur yra medinis lauko tualetas.

Tikslią gaisro priežastį įvardys ugniagesių gelbėtojų tyrėjai.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video