Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gaisrą patyrusi Kundelių šeima liko savame kieme

Liepos 22–osios naktį obeliečių Daivos ir Romo Kundelių name kilęs gaisras visiškai suniokojo pastatą. Visa laimė, kad šeimininkus nuo žūties išgelbėjo dūmų detektoriaus signalas. Dabar jie iš naujo stojasi ant kojų.

Padėjo geros valios žmonės

Po nelaimės Kundelių šeima sulaukė vietinių žmonių pagalbos ir siūlymų apsigyventi jų namuose. „Siūlė ir klebonas Laimonas Nedveckas, ir kaimynai, kurie savame name apsistoja tik kai kuriais vasaros savaitgaliais“, – praėjus daugiau kaip dviem savaitėms po gaisro vardino R. Kundelis. Kitos pastogės šeima neieškojo ir įsikūrė savame kieme stovinčios pirties antrame aukšte, kuris pritaikytas gyventi. „Nėra ko liūdėti, vietos užtenka“, – kalbėjo šeimininkas. Atstatyti sudegusio namo nežadama, nes plytomis apmūrytas medinukas ir taip buvo nebe pirmos jaunystės.

Iškart po nelaimės pagalbos ranką ištiesė Obelių bendruomenės centras, kuris  socialiniame tinkle „Facebook“ kreipėsi į geros valios žmones ragindamas paaukoti lėšų nuo gaisro nukentėjusiai šeimai. Skelbiama, kad iš viso buvo paaukota 5405 Eur. „Visi pinigai bus pervesti į Kundelių sąskaitą. Tai puikus pavyzdys, kad kai norim, TAI GALIM“, – rašoma feisbuko paskyroje. „Ačiū palaikiusiems, padėjusiems ir padedantiems atlaikyti šį sunkų išbandymą“, – ketvirtadienį „Gimtajam…“ sakė R. Kundelis.

Lanko būstus

Tačiau daugelį žmonių domina gaisro priežastys. Ne iš smalsumo, o dėl noro patiems išvengti panašių nelaimių.

Rokiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorius Virgilijus Kulikauskas akcentavo, kad minėtu gaisro atveju nusikalstamos veikos nenustatyta, o gaisro priežasčių neatskleidė dėl asmens duomenų apsaugos, tai galįs padaryti tik pastato šeimininkas (R. Kundelis gaisro priežastimi sakė dar nespėjęs pasidomėti – aut. past.).

Pasak V. Kulikausko, kiekvieno būsto situacija individuali, todėl gyventojai, norintys išvengti panašių nelaimių, patarimų gali kreiptis tiesiai į ugniagesius gelbėtojus, nes iki šių metų pabaigos vyksta prevencinė akcija „Gyvenkime saugiai“. Atvykę pas gyventojus į namus ir apžiūrėję patalpas, priešgaisrinės tarnybos darbuotojai vietoje gali pateikti siūlymų, pastabų, dėl to tereikia kreiptis į Rokiškio priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Jos darbuotojai, tikrindami būstus, vyksta ne tik ten, kur kviečiami, bet ir į pasirinktas vietoves. Dėl rastų trūkumų negresia jokios baudos.

Per antrus metus vykstančią akciją Lietuvoje patikrinta daugiau kaip 100 tūkst. būstų.

 

Vilma Bičiūnaitė

Rekomenduojami video